X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rośnie poziom Wisły w Kujawsko-pomorskiem. Wojewoda: sytuacja jest poważna

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 11:33
Przez województwo kujawsko-pomorskie przechodzi fala wezbraniowa na Wiśle, ale sytuacja jest pod kontrolą - poinformowali we Włocławku wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i prezes PGW Wody Polskie Przemysław Daca. - Sytuacja jest poważna, ale stabilna - powiedział wojewoda. 
Audio
  • Prezydent Torunia: obserwujemy sytuację, w okolicach Starego Miasta nie ma powodu do obaw (IAR)
  • Mieszkańcy Torunia obserwują wodę na bieżąco (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W związku z większym napływem wody zwiększono przepływ wody przez stopień wodny We Włocławku. Obecnie dopływ wody do tamy wynosi 3600 m sześc./s, a zrzut - 4000 m sześc./s. Stan wody na wodowskazie we Włocławku wynosi 534 cm, przy stanie ostrzegawczym 530 i alarmowym - 650 cm.

W województwie obowiązuje 2 stopień alarmu hydrologicznego, ogłoszony przez IMGW. Informuje o tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

- Fala wezbraniowa przechodzi przez województwo kujawsko-pomorskie. Sytuacja jest poważna, ale stabilna. Mamy przekroczone stany ostrzegawcze, woda w niektórych miejscowościach, takich, jak Toruń czy Chełmno może przekroczyć stany alarmowe, ale nieznacznie. Mamy kontrolę nad wszystkim. Wprowadzenie pogotowia przeciwpowodziowego w gminach nadwiślańskich spowodowało przygotowanie się wszystkich służb na wypadek trudniejszych sytuacji, chociaż ich nie przewidujemy - powiedział na konferencji wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Wisła 1200.jpg
Zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w ulewach. Caritas Polska uruchomił specjalny numer SMS


Prezes PGW Wody Polskie Przemysław Daca podkreślił, że stopień wodny we Włocławku jest obiektem szczególnej troski, gdyż jest to samotny stopień wodny na Wiśle.

- Mamy poważną sytuację, ale pod kontrolą. Nasze służby działają, monitorują sytuację, zbieramy na bieżąco wszystkie analizy i dane meteorologiczne i hydrologiczne. W tej chwili mamy falę wezbraniową, która jest trochę większa niż planowaliśmy na początku, to powoduje, że musimy trochę więcej wody zrzucać ze zbiornika, a to może spowodować, że w Toruniu możemy mieć przekroczone stany alarmowe, ale nieznacznie. Nie spowoduje to żadnych perturbacji dla mieszkańców, może tak jak w Warszawie będą zalane brzegi i promenada - zaznaczył Przemysław Daca.

Mieszkańcy Torunia od rana obserwują poziom wody w Wiśle przy Bulwarze Filadelfijskim. Jak mówią, jutro ma być najwyższy stan Wisły, a wody przybywa z dnia na dzień. - Obserwujemy sytuację w tych rejonach, gdzie woda powoduje zalewanie łąk i ogródków działkowych - podkreślił prezydent Torunia, Michał Zaleski.  


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fala wezbraniowa na Mazowszu, na południu kraju znów opady [TRANSMISJA]

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 12:30
Według prognoz w Wyszogrodzie i Kępie Polskiej zostanie przekroczony stan alarmowy. Kulminacja fali wezbraniowej aktualnie przechodzi przez profil wodowskazowy Gusin - podał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zapewnił, że wszystkie służby odpowiedzialne za zabezpieczenie przed powodzią są przygotowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fala kulminacyjna na Wiśle idzie na północ, w Toruniu Wisła powyżej stanu ostrzegawczego

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 06:26
Około 9 rano fala kulminacyjna ma dotrzeć do Torunia. Poziom wody przekroczył tam stan ostrzegawczy, ale jak poinformował hydrolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dariusz Witkowski, w kulminacyjnym momencie nie powinien osiągnąć stanu alarmowego. 
rozwiń zwiń