X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Warszawa: fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni zawiesili strajk głodowy do 1 września

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:19
Fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni zawieszają protest głodowy do 1 września - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele związków zawodowych. Według nich otrzymali pisemne zapewnienie od ministra zdrowia wspólnego monitowania rozmów z dyrektorami placówek medycznych oraz wypłaty podwyżek, w tym pierwszej raty już od 1 lipca.
Audio
  • Tomasz Dybek: Komitet protestacyjny podjął decyzję o wstrzymaniu protestu (IAR)
  • Tomasz Dybek: liczymy, że ministerstwo zdrowia wywiąże się z obietnicy (IAR)
Przedstawiciele związków zawodowych fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych podczas konferencji prasowej
Przedstawiciele związków zawodowych fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Rafał Guz

Tomasz Dybek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, powiedział, że głodujący otrzymali pisemne zapewnienie od ministra zdrowia, dotyczące wspólnego monitowania rozmów z dyrektorami placówek medycznych.

- Komitet protestacyjny podjął decyzję o wstrzymaniu akcji protestacyjnej, ale tylko głodówki. Wstrzymujemy głodówkę do 1 września. Będziemy wspierać rozmowy między szpitalami a organami sprawującymi nad nimi nadzór - powiedział Tomasz Dybek.

- Nie odchodzimy od postulatów. Będą rozmowy, dajemy kredyt zaufania ministerstwu i jesteśmy przekonani, że ono się z tego wywiąże, co oznacza, że każdy z diagnostów laboratoryjnych oraz fizjoterapeutów otrzyma minimum 500 zł podwyżki. To będzie wiadomo już na początku lipca - dodał Tomasz Dybek.

Przedstawiciele związków zawodowych twierdzą, że nie rezygnują ze swoich postulatów, a jeśli nie będą one zrealizowane, zapowiadają ostrzejsze formy protestu, z wypowiadaniem umów włącznie.

Będzie podwyżka kwoty bazowej

Piątek był 10. dniem ich protestu głodowego w Szpitalu Dziecięcym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Domagają się podwyżki wynagrodzeń o 1600 zł brutto, bezpłatnych urlopów szkoleniowych, specjalizacji i szkoleń oraz łatwiejszego dostępu do fizjoterapii i badań laboratoryjnych. 

W ramach akcji "Maj bez fizjoterapeutów" związkowcy oddawali krew, prowadzili strajk włoski, czyli skrupulatnie wykonywali swoje obowiązki i edukowali pacjentów. Potem wysyłali pisma do dyrektorów szpitali, szefa NFZ i ministra zdrowia z pytaniem o podwyżki i środki, które trafiły do placówek. 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił wcześniej, że żądana przez związkowców podwyżka w kwocie 1600 zł brutto jest zbyt wysoka. Zapowiedział jednocześnie podwyższenie tak zwanej kwoty bazowej z 3900 zł na 4200 zł, na podstawie której wyliczane są minimalne wynagrodzenia pracowników medycznych. 

W czwartek Łukasz Szumowski poinformował o zwiększeniu nakładów na rehabilitację przez NFZ o 250 mln zł rocznie.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Szumowski: będzie podwyżka płacy minimalnej w służbie zdrowia i zmiana planu finansowego NFZ

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:22
Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że od 1 lipca tzw. kwota bazowa minimalnej płacy zasadniczej pracowników medycznych wzrośnie z 3900 do 4200 zł. Zapowiedział też zwiększenie wycen świadczeń m.in. ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, psychiatrii, rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego.
rozwiń zwiń