X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gruzin podejrzewany o zabójstwo Pauliny D. wydany Polsce. Chciał popełnić samobójstwo

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 14:48
Gruzin Mamuka K., podejrzewany o zabójstwo w Łodzi Pauliny D., został wydany Polsce i jest na pokładzie samolotu, którym przyleci z Ukrainy do Polski - podała nieoficjalnie PAP. Jeszcze na Ukrainie mężczyzna próbował odebrać sobie życie podczas rozprawy.
Zatrzymany podejrzany
Zatrzymany podejrzanyFoto: Polska Policja / Twitter

"3 czerwca Kijowski Sąd Apelacyjny przychylił się do skargi apelacyjnej w sprawie kasacji decyzji sądu rejonowego (o wstrzymaniu procedury przekazania Mamuki K. stronie polskiej)" - podała prokuratura Kijowa w poniedziałek na Facebooku.

Postanowienie o wydaniu Mamuki K. do Polski wydał prokurator generalny Ukrainy, uwzględniając złożony przez stronę polską wniosek o ekstradycję.

W trakcie rozprawy sądowej, na której podjęto decyzję o ekstradycji Mamuki K., Gruzin próbował odebrać sobie życie - podało radio RMF. - Podczas posiedzenia sądu mężczyzna ranił się ostrym przedmiotem w brzuch. - Natomiast jego życiu nic już nie grozi i trwają formalne przygotowania do tego, by go wydać do Polski - poinformowały ukraińskie służby.

Zaginięcie kobiety zgłoszono w sobotę 20 października ub.r. Paulina D. wyszła z domu w piątek, by wieczorem spotkać się ze znajomymi. Ostatni raz była widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny - co zapisały kamery monitoringu - na jednej z łódzkich ulic. Dotychczasowe ustalenia prokuratury wskazują, że 28-latka została zamordowana w mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Żeromskiego w Łodzi.

Na podstawie zabezpieczonych śladów i innych dowodów ustalono, że do zabójstwa doszło w godzinach przedpołudniowych 20 października, a przed godziną 18 zwłoki, po zapakowaniu w torbę i owinięciu w folię, zostały przewiezione do lasku w okolicach Stawów Jana, gdzie odnaleziono je po około tygodniu - w piątek 26 października.

Sekcja zwłok kobiety wykazała wstępnie, że przyczyną jej śmierci były rany kłute szyi. Stwierdzono także obrażenia wskazujące na pobicie.

39-letniego Gruzina, podejrzanego o zabójstwo łodzianki na tle seksualnym, zatrzymano na początku listopada ub.r. na ulicy w Kijowie. Mamuka K. od 28 października 2018 roku był poszukiwany międzynarodowym listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Polesie. Grozi mu dożywocie.

msze, PAP, rmf


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To on zamordował 28-letnią Paulinę D.? Prokuratura wystawiła list gończy za Gruzinem

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 09:52
- Prokuratura wystawiła międzynarodowy list gończy za 39-letnim Gruzinem, z którym po raz ostatni była widziana 28-letnia Paulina, zamordowana tydzień temu w Łodzi. Mężczyzna wyjechał z Łodzi 20 października - mówi Adam Kolasa z łódzkiej policji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: Gruzin podejrzany o zabójstwo Polki wydany będzie Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 22:10
Ukraina wyda Polsce Mamukę K. - Gruzina podejrzanego o zabójstwo Polki. Poinformowała o tym ukraińska prokuratura. Gruzin zbiegł w ubiegłym roku z Polski na Ukrainę. Został tam aresztowany, jednak procedura ekstradycyjna trwała ponad pół roku.
rozwiń zwiń