X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzeczniczka SLD: nie udzielimy poparcia Tadeuszowi Ferencowi w wyborach parlamentarnych

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 20:09
- To, że prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc jest członkiem SLD, napawa mnie w tej chwili niejakim ubolewaniem; na pewno nie udzielimy mu poparcia w nadchodzących wyborach parlamentarnych - poinformowała rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska.
Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc
Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Rzeczniczka SLD wzięła w sobotę udział w konferencji prasowej przed warszawską Paradą Równości. W paradzie uczestniczył m.in. szef Sojuszu ugrupowania Włodzimierz Czarzasty.

Anna Maria Żukowska odniosła się do zakazu Marszu Równości w Rzeszowie wydanego przez prezydenta tego miasta Tomasza Ferenca, W sobotę ten zakaz uchylił sąd. Jak podkreśliła, to, że Ferenc jest członkiem Sojuszu, w tej chwili napawa ją "niejakim ubolewaniem". - To, że taka osoba, że członek naszego grona taki zakaz wydał - dodała.

- O demokrację i konstytucję należy walczyć, nie tylko mając te hasła na ustach, ale także w działaniu, tak że cieszymy się, że sąd to uchylił. Jeżeli chodzi o przyszłość pana Tadeusza Ferenca, to w tej chwili mogę zakomunikować, że na pewno nie zostanie mu udzielone poparcie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej w nadchodzących wyborach do parlamentu, do Sejmu i do Senatu - powiedziała. Podkreśliła, że "Sojusz Lewicy Demokratycznej od 12 lat bierze udział w Paradzie Równości w Warszawie, wspiera i zawsze walczył o związki partnerskie".

Zakazie organizacji Marszu Równości

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc poinformował w miniony wtorek o zakazie organizacji m.in. Marszu Równości. Jego rzecznik Maciej Chłodnicki wyjaśniał wówczas, że decyzja została podjęta kilka dni wcześniej, a wpłynęły na nią względy bezpieczeństwa. Z tych samych względów prezydent nie zezwolił również na 29 kontrmanifestacji, które zaplanowano na ten sam dzień – 22 czerwca.

Od decyzji prezydenta Rzeszowa zakazującej manifestacji w piątek odwołał się do sądu m.in. organizator Marszu Równości. Do tego odwołania przyłączył się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar i w piśmie procesowym skierowanym do Sądu Okręgowego w Rzeszowie wniósł o uchylenie decyzji o zakazie manifestacji. RPO uznał, że zakaz narusza Prawo o zgromadzeniach, Konstytucję i Konwencję o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

W sobotę Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił w całości decyzję prezydenta miasta zakazującą drugiego Marszu Równości i 29 kontrmanifestacji. Rzecznik rzeszowskiego sądu okręgowego sędzia Tomasz Mucha poinformował PAP, że sąd wskazywał w uzasadnieniu m.in. iż prezydent nie podjął działań zmierzających do "usunięcia zagrożeń" np. w drodze mediacji między organizatorami przeciwnych manifestacji, by doszli do porozumienia, tylko od razu podjął decyzję o zakazie.

Wyrok nie jest prawomocny. Rzecznik prezydenta Rzeszowa powiedział PAP po ogłoszeniu wyroku, że decyzja dotycząca ewentualnego odwołania się zapadnie po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem orzeczenia.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: nie stworzyliśmy jednej listy lewicowej, bo nie chciał tego Robert Biedroń

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 16:12
- Jeżeli Robert Biedroń nie dopuścił do powstania listy lewicowej (...), to każda z partii ustaliła w przyjaźni swoją drogę - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: wybory do Parlamentu Europejskiego oceniam pozytywnie

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 10:05
- Mamy pięć mandatów, tyle samo, co 5 lat temu. Wzięliśmy równo 6 proc. głosów, czyli tyle samo, co Wiosna. Zaproponowaliśmy osoby, które się sprawdzą w Parlamencie Europejskim. Sytuacja jest stabilna – oceniał w "Sygnałach dnia" wynik wyborczy SLD szef tego ugrupowania Włodzimierz Czarzasty.
rozwiń zwiń