X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister rolnictwa: stado krów z Deszczna zostanie uratowane

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 16:37
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że krowy muszą być przebadane i zakolczykowane, czyli wpisane do ewidencji, ale nie otrzymają tzw. "paszportów" pozwalających na ubój i późniejsze przetworzenie na żywność. Dodał, że muszą też trafić do miejsca, gdzie nie będzie kontaktu z innymi sztukami bydła.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski o losie stada krów z Deszczna (IAR)
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Rafał Guz

Jan Krzysztof Ardanowski wyjaśnił, że do resortu zgłasza się coraz więcej właścicieli gospodarstw, którzy chcieliby przejąć bezpańskie krowy po ich zbadaniu. Według ministra najbardziej wiarygodną ofertą jest propozycja z Czarnocina z gospodarstwa ekologicznego. Podkreślił, że w tym gospodarstwie są już inne krowy i nowe będą musiały przebywać w innym miejscu niż te, które już tam są.

W sprawie krów interweniowali u ministra rolnictwa prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński i przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

PAP Deszczno krowy 1200.jpg
PTE: jest sukces w negocjacjach ws. losu krów z Deszczna

Jarosław Kaczyński mówił, że interwencję podjął, bo dla niego jest oczywiste, że zwierzęta należy ocalić. - To jest kwestia humanitarna, ale to też kwestia dotrzymywania słowa i relacji rządu, naszej formacji politycznej, z tą częścią społeczeństwa, która jest wrażliwa, kocha zwierzęta, która w tego rodzaju sprawy się angażuje - podkreślił prezes PiS.

Stado liczące około 180 krów od wielu lat żyje na wolności w województwie lubuskim. Właściciel przestał się nimi zajmować. Zwierzęta pasą się na okolicznych polach. Zgodnie z unijnymi przepisami powinny być zarejestrowane i pozostawać pod opieką weterynaryjną.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Andrzej Elżanowski: decyzja o wybiciu stada krów z Deszczna powinna być dawno uchylona

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 00:53
- Uchylenie decyzji o wybiciu stada krów z Deszczna oznacza, że problem został rozwiązany. Spotkanie ministra rolnictwa z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Etycznego dało zielone światło do przetransportowania tych zwierząt do rezerwatu Czarnocin - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl prof. Andrzej Elżanowski, zoolog i bioetyk z Uniwersytetu Warszawskiego, członek Zarządu Głównego PTE.
rozwiń zwiń