X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Będzie mapa z wypadkami śmiertelnymi. Chodzi o uświadomienie kierowców

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 12:52
- Ten prosty przyrząd internetowy pozwoli w bardzo klarowny sposób wyobrazić sobie, że wypadki drogowe nie są tylko w telewizji i w intrenecie, tylko one są obok mnie - mówił podczas konferencji prasowej podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.
Policja na miejscu wypadku
Policja na miejscu wypadkuFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Interaktywna mapa wypadków pojawi się na stronach policji od wtorku i będzie aktualizowana od drugiego dnia wakacji. Wówczas pojawią się na niej pierwsze punkty z dnia poprzedniego.

Punkty te będą zaznaczone kolorem czerwonym, zaś kolejnego dnia będą zmieniały barwę na kolor czarny i pozostaną na mapie do końca wakacji. Policjanci przekonują, że gdyby taka mapa została stworzona przed ubiegłorocznymi wakacjami pojawiłyby się na niej 592 punkty.

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP przekonuje, że być może takie narzędzie pozwoli dotrzeć do tych, do których nie docierają liczby i wykresy, co pozwoli zwiększyć ich świadomość.

- Musimy zrobić wszystko, żeby na tej mapie było jak najmniej punktów. Musimy zrobić wszystko, żeby na koniec wakacji ta mapa wyglądała inaczej niż na koniec 2018 roku - mówił Kobryś.

Akcja "Bezpieczne Wakacje"

W ramach dalszych wakacyjnych działań policjanci zainicjują internetowe dyskusje na temat faktów i mitów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mają być one prowadzone w każdy czwartek.

- Pierwszy mit mówi, że jeśli jest dobra pogoda, dobre warunki to znaczy, że jest bezpiecznie na drodze - stwierdził Kobryś. Zaznaczył, że w ubiegłym roku podczas wakacji 74 proc. wypadków drogowych miało miejsce przy dobrej pogodzie, 84 proc. podczas braku opadów zaś 85 proc. wypadków miało miejsce w czasie dnia, a więc przy dobrym oświetleniu.

Działania pod hasłem "Bezpieczne Wakacje" rozpoczną się 19 czerwca. Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na przekraczanie prędkości oraz wykroczeniom w relacji kierowca-pieszy. Będą także badać stan trzeźwości oraz sprawdzać stan techniczny pojazdów.

- Przestrzegamy te osoby, które myślą, że droga publiczna to jest tor wyścigowy, przestrzegamy te osoby, które myślą, że są najlepszymi kierowcami na świecie. Musimy wszyscy pamiętać, że na drogach występują i ci, którzy są sprawni psychomotorycznie, ale i ci, którzy jeżdżą troszeczkę wolniej, np. seniorzy - podsumował. 

"Policja przygtowuje się od kilku tygodni"

Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka podkreślił natomiast, że do wzmożonych działań podczas wakacji policja przygotowywała się od kilku tygodni prowadząc m.in. zajęcia profilaktyczne w szkołach podczas których poruszano m.in. temat bezpieczeństwa nad wodą.

Według Ciarki w ciągu ostatniej doby w Polsce utonęły dwie kolejne osoby, zaś od początku roku doszło do prawie 150 utonięć. Zaznaczył, że uruchomione zostały już wszystkie posterunki sezonowe policji mające pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa nad wodą.

- Sama policja to oczywiście za mało, dlatego my prowadzimy skoordynowane działania z innymi służbami, z którymi będziemy wspólnie dbać o bezpieczeństwo - zapewnił.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nożownik zaatakował księdza przed wrocławskim kościołem. Duchownego przewieziono do szpitala

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 11:00
W poniedziałek przed kościołem pw. Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu 57-letni mężczyzna ugodził nożem księdza. Bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany przez policję. Ranny ksiądz został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali.
rozwiń zwiń