X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBOS: znów rośnie poparcie dla rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 11:18
- Notowania rządu charakteryzuje duża stabilność. Gabinet Mateusza Morawieckiego, tak jak sam premier, ma niezmiennie więcej zwolenników niż przeciwników, zaś oceny jego działań, w tym także polityki gospodarczej, częściej są pozytywne niż negatywne - informuje Centrum Badania Opinii Społecznej.
Poparcie dla premiera Mateusza Morawieckiego i jego Rządu w czerwcu nieznacznie wzrosło
Poparcie dla premiera Mateusza Morawieckiego i jego Rządu w czerwcu nieznacznie wzrosłoFoto: Prawo i Sprawiedliwość / Twitter / pisorgpl

O 2 pkt proc., w porównaniu do maja, wzrósł odsetek osób deklarujących się jako zwolennicy rządu, a spadł o 2 pkt proc. udział jego przeciwników. O 1 pkt proc. wzrósł odsetek obojętnych, a odsetek odpowiadających na to pytanie "trudno powiedzieć" spadł z 5 do 4 proc.


Mateusz Morawiecki 1200.jpg
Sondaż CBOS: ponad połowa Polaków dobrze ocenia pracę rządu Mateusza Morawieckiego

Stabilne poparcie dla rządu

Jak wynika z czerwcowego sondażu CBOS - 41 proc. badanych deklaruje się jako zwolennicy rządu Mateusza Morawieckiego, 26 proc. respondentów określa się jako przeciwnicy, a 29 proc. ma stosunek obojętny.

Również opinie o wynikach działalności rządu są bardzo zbliżone do tych sprzed miesiąca - wynika z sondażu CBOS. Dobrze efekty pracy rządu ocenia 51 proc. badanych, prawie co trzeci (30 proc.) jest niezadowolony, a 19 proc., oceniając rezultaty działań rządu, wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć". Wyniki od maja zmieniły się o 3 pkt proc. - o tyle spadła negatywna ocena pracy rządu i wzrósł odsetek odpowiedzi "trudno powiedzieć".

Oceny polityki gospodarczej rządu w porównaniu z majowym sondażem uległy niewielkiej poprawie. W czerwcu nieco ponad połowa Polaków - 51 proc. (1 pkt proc. więcej niż w maju) - oceniła, że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej. Przeciwną opinię wyraziło 35 proc. badanych (mniej o 2 pkt proc. niż w maju); 14 proc. nie miało zdania w tej sprawie (wzrost o 1 pkt proc.).

Polacy zadowoleni z premiera

O 1 pkt proc. wzrosło zadowolenie, że premierem jest Mateusz Morawiecki. W czerwcu wyraziło je 49 proc. ankietowanych przez CBOS. 31 proc. jest z tego niezadowolonych - o 2 pkt proc. mniej, a nie ma zdania w tej kwestii 20 proc. badanych w czerwcu (o 1 pkt proc. więcej niż w maju).

Według analityków CBOS wybory do Parlamentu Europejskiego i związana z nimi rekonstrukcja rządu nie zaważyły znacząco na jego społecznych notowaniach. "Rejestrowane zmiany są niewielkie i korzystne dla Rady Ministrów" - stwierdzono w komunikacie CBOS.

CBOS przeprowadziło badanie na liczącej 1115 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski w dniach 6-13 czerwca metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

pk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż CBOS: ponad połowa Polaków dobrze ocenia pracę rządu Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:51
W maju, tak samo jak w kwietniu, 39 proc. badanych deklaruje się jako zwolennicy rządu Mateusza Morawieckiego. 28 proc. respondentów określa się jako przeciwnicy i obojętni - wynika z majowego sondażu CBOS wykonanego przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń