X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Akt solidarności ze zwolnionym pracownikiem. Kolega z IKEI odchodzi z pracy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 22:40
Pracownik IKEI zrezygnował z pracy, po tym jak sieć zwolniła pana Tomasza, który cytując Pismo Święte, negatywnie ocenił praktyki homoseksualne i  sprzeciwił się "zmuszaniu pracowników sklepu do udziału w akcjach promujących ruch LGBT". 
IKEA
IKEAFoto: pixabay

- Propaguje równość i różnorodność wobec ludzi, to dlaczego miała miejsce taka sytuacja, gdzie katolik wyraża swoje zdanie i jest za to wyrzucany z pracy - portal TVP Info, powołując się na "Wiadomości" TVP1, cytuje pytanie o prawdziwe intencje IKEI, wypowiedziane przez mężczyznę, który miał w akcie solidarności zrezygnować z pracy w tej sieci. 

"Chciałem zająć się pracą"

TVP Info przypomina, że w maju IKEA włączyła się w międzynarodowy dzień LGBT i udostępniła pracownikom opracowanie pt. "Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas". - Chciałem po prostu zająć się pracą, tym, do czego jestem w IKEI powołany, na co podpisałem umowę. Na sprzedaż mebli, a nie jakieś propagandowe, ideologiczne rzeczy - tak pan Tomasz tłumaczył swoją odpowiedź opublikowaną na wewnętrznym forum, w której zacytował Pismo Święte. 

Shutterstock IKEA sklep 1200.jpg
Ordo Iuris krytykuje oświadczenie IKEI po zwolnieniu pracownika za stosunek do LGBT

IKEA oceniła, że komentarz pracownika do opublikowanych artykułów narusza zasady współżycia społecznego, stanowi przejaw braku szacunku oraz poszanowania odmienności osób o innej orientacji seksualnej, co - zdaniem przedstawicieli przedsiębiorstwa - narusza Kodeks pracy. 

Było więcej naruszeń?

Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Romanowski poinformował, że do prokuratury trafiają informacje o kolejnych pracownikach sieci IKEA, którzy wskazują na naruszenie swoich praw przez narzucanie im poglądów, które są sprzeczne z ich sumieniem i wyznaniem. - W toku postępowania będzie również badane, czy nie doszło do dalszych nielegalnych działań po stronie sieci IKEA - zapowiedział.

Jak zauważył wiceszef MS, zgodnie z polską konstytucją oraz Kodeksem karnym "nikt nie może być zmuszany do wspierania działań, które uznaje za sprzeczne ze swoim sumieniem czy wyznawaną religią".

TVP Info/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z. Ziobro ws. zwolnionego pracownika IKEI: prokuratura zbada sprawę

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 15:32
- To jest rzecz absolutnie skandaliczna, gdyby się potwierdziła - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do medialnych informacji nt. pracownika IKEI, który miał zostać zwolniony z pracy z powodu swoich poglądów religijnych. Zapowiedział, że zleci prokuraturze zbadanie sprawy.
rozwiń zwiń