X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Piknik wojskowy w Łebie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 08:46
Kolejny, czwarty etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" zostanie zainaugurowany w poniedziałek, 1 lipca, o godz. 11 w Łebie podczas pikniku wojskowego. Udział w nim weźmie Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej. W programie pikniku są m.in. spotkania z żołnierzami, prezentacja sprzętu wojskowego i żołnierska grochówka.
Audio
  • Mariusz Błaszczak o pikniku wojskowym w Łebie (Jedynka/Sygnały dnia)
  • Mariusz Błaszczak o akcji "Wojskowe wyzwanie" (Jedynka/Sygnały dnia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Celem kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" jest popularyzacja zawodu żołnierza i przybliżenie tajników służby wojskowej, a także zachęta do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego.

Jedynka Mariusz Błaszczak 2 1200.jpg
Mariusz Błaszczak: w najbliższych miesiącach podpiszemy umowę z USA ws. Centrum Szkolenia Bojowego

- Zaczęły się wakacje i wielu młodych ludzi albo już wybrało się nad polskie morze, albo niebawem się wybierze. Zależy mi więc na tym, aby tam żołnierze Wojska Polskiego służyli im informacją, co oznacza służba w wojsku - powiedział w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Mariusz Błaszczak.

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, kolejne etapy kampanii będą realizowane w dwóch formach. W trasę znów wyruszą busy rekrutacyjne Wojska Polskiego, które pojawią się w trzech województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

"Wojskowe wyzwanie"

Resort przygotował również akcję "Wojskowe wyzwanie". Przez całe wakacje każdy chętny na jeden dzień będzie mógł zostać żołnierzem i wziąć udział w zajęciach w terenie jednostek w całej Polsce. Uczestnicy nauczą się podstawy musztry wojskowej, czytania mapy, rzutu granatem ćwiczebnym czy celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego.

- Poszczególne jednostki wojskowe będą otwarte w każdą sobotę począwszy od 13 lipca. Każdy chętny na jeden dzień będzie mógł np. wziąć udział w zajęciach wojskowych. Będzie to forma zachęcenia do przystąpienia do służby w Wojsku Polskim - podkreślił w "Sygnałach dnia" Mariusz Błaszczak.

Kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" została zainaugurowana w październiku 2018 r. Jak informuje MON, dotychczas w ramach tej akcji chęć wstąpienia do wojska zadeklarowało ponad 16 tysięcy osób.

bb/Jedynka

Czytaj także

Rusza akcja "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 13:59
Akcja ma pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do wojska. W Polskim Radiu 24 komentarz Mariusza Cielmy (Nowa Technika Wojskowa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Mobilne zespoły rekrutacyjne w ośrodkach narciarskich

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 13:48
W Białce Tatrzańskiej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował kolejny etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Mobilne zespoły rekrutacyjne będzie można spotkać w ośrodkach narciarskich i sportowych podczas ferii zimowych na południu Polski. 
rozwiń zwiń