X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Mariusz Błaszczak: Wojsko Polskie musi być liczniejsze

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 12:54
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował w Łebie kolejny etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Jest to czwarta edycja, która ma na celu zwiększenie stanu osobowego polskiej armii. 
Audio
  • Mariusz Błaszczak zainaugurował kolejny etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" (IAR)
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas inauguracji kolejnego etapu ogólnopolskiej kampanii Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas inauguracji kolejnego etapu ogólnopolskiej kampanii "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej"Foto: PAP/Adam Warżawa
  • - Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt - powiedział szef MON
  • Zainaugurowano czwarty etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" 
  • W trasę znów wyruszą busy rekrutacyjne Wojska Polskiego
wojsko free wojsko polskie free 1200.jpg
"Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Piknik wojskowy w Łebie

Kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, od tamtego czasu złożono prawie 17 tys. wniosków o przystąpienie do Wojska Polskiego. 

Jak podkreślił w przemówieniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak - podstawą bezpieczeństwa Polski i Polaków jest polska armia. - Wojsko Polskie musi być liczniejsze, Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, a żołnierze Wojska Polskiego muszą być godnie wynagradzani - mówił szef MON.

W ramach kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" w trasę znów wyruszą busy rekrutacyjne Wojska Polskiego, które pojawią się w trzech województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Szef obrony dodał, że ministerstwo przygotowało również nową akcję "Wojskowe wyzwanie". W każdą sobotę, począwszy od 13 lipca, w określonych garnizonach można będzie przyjść, zapoznać się ze sprzętem, wziąć udział w zajęciach, tak jak każdy żołnierz Wojska Polskiego, można będzie więc zostać na jeden dzień żołnierzem - podkreślił Mariusz Błaszczak. 

Uczestnicy akcji nauczą się podstaw musztry wojskowej, czytania mapy, rzutu granatem ćwiczebnym czy celowania i strzelania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Manewry Dragon 19. Szef MON: Wojsko Polskie jest bardzo dobrze wyszkolone

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 15:45
- W przyszłości w tych ćwiczeniach będą uczestniczyć żołnierze Stanów Zjednoczonych, którzy w dodatkowej liczbie zostaną dyslokowani do Polski - podkreślił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas odbywającego się na poligonie drawskim ćwiczenia Dragon 19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: w najbliższych miesiącach podpiszemy umowę z USA ws. Centrum Szkolenia Bojowego

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 08:07
- W trzecim kwartale tego roku podpiszemy umowę z USA w sprawie Centrum Szkolenia Bojowego na poligonie w Drawsku Pomorskim. Będzie ono przeznaczone w dużej mierze dla wojsk amerykańskich i sprawi, że żołnierze armii USA będą mogli certyfikować swoje zdolności na miejscu, bez konieczności wyjazdu do Niemiec - powiedział w "Sygnałach dnia" Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Piknik wojskowy w Łebie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 08:46
Kolejny, czwarty etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" zostanie zainaugurowany w poniedziałek, 1 lipca, o godz. 11 w Łebie podczas pikniku wojskowego. Udział w nim weźmie Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej. W programie pikniku są m.in. spotkania z żołnierzami, prezentacja sprzętu wojskowego i żołnierska grochówka.
rozwiń zwiń