X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Dworczyk: chcemy budować państwo w modelu solidarnościowo-republikańskim

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 08:05
– Stanowimy formację odpowiedzialną. Realizujemy projekty, na które jesteśmy w stanie znaleźć środki w budżecie – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Eksperci związani z opozycją mówili, że nasze programy doprowadzą do "drugiej Grecji". Rzeczywistość jest zupełnie inna. Mamy doskonałą sytuację gospodarczą – dodał.
Audio
  • 10.07.19 Michał Dworczyk: realizujemy odpowiedzialną politykę
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PR24

Rada Ministrów zatwierdziła projekt nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej, który pozwoli jeszcze w tym roku wesprzeć Ochotnicze Straże Pożarne dodatkową kwotą 82 mln zł z budżetu państwa. Rząd przyjął również ustawę rozszerzającą program 500+ dla osób niepełnosprawnych. Im bliżej końca kadencji, tym wzrasta tempo procedowania kolejnych ustaw i wprowadzania nowych programów.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Stanisław Szwed o 500+ dla niepełnosprawnych: wnioski od 1 października

piotr gliński 1200.jpg
Piotr Gliński: imponujący dorobek konwencji posłuży do stworzenia programu wyborczego

- Ponadto przygotowujemy dokument, dzięki któremu będzie mogła zostać powołana państwowa komisja ds. pedofilii. Pracujemy także nad kilkoma innymi ważnymi aktami prawnymi. Przyspieszenie i wzmożone prace związane są z końcem kadencji. Pozostało już niewiele posiedzeń Sejmu, a chcemy i musimy wywiązać się z naszych zobowiązań, które złożyliśmy Polakom. Każdy z tych projektów niesie ze sobą konsekwencje dla budżetu, ale pieniądze, które są niezbędne na ich zrealizowanie, zostały zabezpieczone – zaznaczył Michał Dworczyk.

Skuteczna polityka fiskalna państwa

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że eksperci związani z opozycją wielokrotnie twierdzili, że programy prospołeczne, które zapowiadał rząd Prawa i Sprawiedliwości, będą miały katastrofalne skutki dla budżetu i doprowadzą do "drugiej Grecji".

– Rzeczywistość jest zupełnie inna. Mamy doskonałą sytuację gospodarczą. Pod względem wzrostu gospodarczego jesteśmy w absolutnej czołówce w Europie. To kwestia prowadzenia dobrej polityki fiskalnej. Dzięki wysiłkowi wielu urzędników udaje nam się realizować odpowiedzialną politykę. (…) Stanowimy formację odpowiedzialną. Realizujemy projekty, na które jesteśmy w stanie znaleźć środki w budżecie – stwierdził Michał Dworczyk.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Przybywa rodzin wielodzietnych. Elżbieta Rafalska: wskaźnik dzietności najwyższy od 20 lat

eastnews michał dworczyk 1200.jpg
Michał Dworczyk: komisja ds. pedofilii za tydzień na obradach rządu

Polityk wskazał również, że centralnym celem rządu Zjednoczonej Prawicy jest godność człowieka, a realizacja kolejnych programów ma wspomóc budowę państwa w modelu solidarnościowo-republikańskim.

Konsekwencja "niefortunnej i niemądrej wypowiedzi"

Do dymisji podał się wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Andrzej Stanisławek. Powodem jest wypowiedź, w której wiceminister stwierdził, że "może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą".

– Wiceminister Stanisławek stracił stanowisko ze względu na niefortunną i niemądrą wypowiedź. Poniósł konsekwencje swoich nierozważnych i nieroztropnych słów. Minister edukacji narodowej zapowiedział już spotkania z samorządami. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy starali się rozwiązać jak najwięcej problemów, które pojawiły się w związku z rekrutacją – zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Z Michałem Dworczykiem rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/db

----------------------------------------

Data emisji: 10.07.2019

Godzina emisji: 7.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po konwencji PiS w Katowicach. "Lider partii doskonale wyczuwa nastroje społeczne"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 19:00
W niedzielę zakończyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. W jej trakcie, podczas kilkudziesięciu paneli eksperckich i dyskusji, omawiano najważniejsze dla partii cele i ustalano plan programu wyborczego na jesienne wybory. O tym wydarzeniu w poniedziałkowej "Debacie dnia" w Polskim Radiu 24 rozmawiali publicyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Dziedziczak: pomysły opozycji wzajemnie się wykluczają

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 18:30
- Najpierw opozycja mówi, że 500+ to fatalny program, a potem oburza się, że nie ma pieniędzy na pierwsze dziecko. Ich pomysły wzajemnie się wykluczają. To dramat dla wyborców opozycji, bo nie będą wiedzieli, za czym naprawdę głosują - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń