X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sondaż CBOS: spada poparcie dla PO, ogromna przewaga PiS

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 15:36
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lipcu, 44 proc. głosujących poparłoby PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem, 21 proc. oddałoby głos na PO, a 6 proc. na PSL. Progu wyborczego nie przekroczyłyby Kukiz'15, Wiosna Biedronia i Nowoczesna - wynika z sondażu CBOS.
Budynek Sejmu RP. Zdjęcie ilustracyjne
Budynek Sejmu RP. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Według sondażu frekwencja w wyborach do Sejmu i Senatu wyniosłaby 73 proc. - o 4 pkt procentowe mniej niż w sondażu z ubiegłego miesiąca.

W porównaniu z wynikami z czerwca, poparcie dla PiS się nie zmieniło. O 1 pkt procentowy mniej ankietowanych niż przed miesiącem zadeklarowało chęć głosowania na PO. PSL zanotowało wzrost poparcia o 3 pkt procentowe.

pap grzegorz schetyna 1200.jpg
Sondaż. Który polityk opozycji powinien być premierem? Niskie notowania G. Schetyny

W Sejmie tylko trzy partie

Poza progiem wyborczym znalazłyby się: Kukiz'15 z 4 proc. poparcia (bez zmian), Wiosna (spadek o 3 pkt procentowe), KORWiN - 3 proc. (bez zmian); SLD - 3 pkt procentowe (plus 1 pkt procentowy). Po 1 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na Nowoczesną, Ruch Narodowy i Partię Razem.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Sondaż: Polacy zadowoleni ze stanu krajowej gospodarki

Tak samo jak w czerwcu 11 proc. osób zapowiadających swój pewny udział w wyborach do Sejmu i Senatu, gdyby odbywały się już teraz, nie wie, na którą partię oddałoby swój głos.

CBOS podkreśla, że PiS wraz z koalicjantami utrzymuje w lipcu wysoką przewagę nad pozostałymi konkurentami, a gdyby partie opozycyjne startowały w tych wyborach samodzielnie, do parlamentu mieliby szanse wejść tylko posłowie PO i PSL.

"Gdyby te partie startowały w koalicji zbliżonej kształtem do byłej Koalicji Europejskiej (PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni), ich łączny wynik wyniósłby 31 proc. Gdyby koalicję poszerzono o Wiosnę, suma ich głosów wyniosłaby 35 procent" - wyliczyła sondażownia.

CBOS przeprowadziło sondaż w dniach 4–11 lipca 2019 roku na liczącej 1115 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych.

paw/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy sondaż CBOS: PiS na czele. Pięć partii w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 17:13
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w maju, głos na PiS oddałoby 40 procent wyborców - wynika z sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby również PO - z wynikiem 19 procent, Kukiz'15 - 10 procent, SLD - 6 procent oraz PSL - 5 procent poparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samodzielny start stawia PSL i SLD poza Sejmem. Sondaż zamówiła PO

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 12:15
Sondaż pracowni Kantar Public przeprowadzono na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Jego wynik wskazuje, że tylko zjednoczona opozycja może powalczyć z PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jeżeli PSL i SLD wystartują w wyborach samodzielnie, znajdą się poza Sejmem - pokazuje badanie. PO zabiega o koalicję z PSL, ale ludowcy nie chcą wspólnej listy.
rozwiń zwiń