X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szefowa MSWiA: 9,2 mld zł do 2020 roku na modernizację służb mundurowych

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 15:50
- Rząd docenia wagę służb mundurowych. Filar bezpieczeństwa był przez nas stawiany jako jeden z najważniejszych już w 2015 roku - podkreśliła szefowa MSWiA Elżbieta Witek podczas spotkania z dolnośląskimi policjantami. Dodała, że do 2020 roku rząd przeznaczy na modernizację służb mundurowych łącznie 9,2 mld zł.
Audio
  • Spotkanie minister spraw wewnętrznych i administracji z policjantami i strażakami (IAR)
Minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek
Minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta WitekFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Elżbieta Witek uczestniczyła w piątek w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w odprawie kierowniczej dolnośląskiej policji. Podczas spotkania z policjantami szefowa MSWiA zapewniła, że jest w stałym kontakcie ze służbami, które poszukują 5-letniego chłopca z Grodziska Mazowieckiego.

- Ciągle mamy nadzieję, że odnajdziemy 5-letniego Dawida żywego. Nadzieja umiera ostatnia. Chciałbym podziękować panu generałowi Szymczykowi, ale także wszystkim funkcjonariuszom, bo wiem, że ogromne siły i środki są zaangażowane w poszukiwania Dawida, policjantów wspierają także strażacy i terytorialsi – mówiła minister.

Wskazała przy tym, że współpraca wszystkich służb jest zawsze najlepszym rozwiązaniem do tego, aby wszyscy czuli się bezpiecznie. - To ogromna radość i duma, kiedy słyszę od osób przyjeżdżających do Polski, a przyjeżdżają tu przeróżne delegacje zagraniczne, które mówią, że zazdroszczą nam naszych służb. To, że służby tak świetnie funkcjonują to zasługa przede wszystkim moich poprzedników, a także waszego generała – powiedziała Elżbieta Witek.

"Pomagacie ludziom i ludzie to doceniają"

Minister zwróciła także uwagę na rolę pracowników cywilnych w policji. - Chciałam zwrócić się z prośbą do wszystkich mundurowych, abyście zawsze pamiętali, że oprócz was, oprócz munduru, który jest symbolem pewnej godności, honoru, determinacji, zawsze pamiętali o tym, że macie obok siebie pracowników cywilnych, bez których nie moglibyście normalnie funkcjonować, oni wam zapewniają wszelkie warunki, także logistyczne, żebyście wy sprawnie działali. Nie rywalizacja, ale współpraca zawsze przynosi najlepsze efekty – zwróciła uwagę szefowa MSWiA.

Elżbieta Witek, zwracając się do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy policji, podkreśliła, że są oni wyznacznikiem poczucia bezpieczeństwa. - Każdy z nas jedną z podstawowych potrzeb jaką ma, to potrzeba bezpieczeństwa i wy tą potrzebę bezpieczeństwa zapewniacie. Dzięki temu, że jesteście właśnie tak świetnie wyszkoleni, przygotowani, to my możemy spokojnie spać, bo wiemy, że cokolwiek się wydarzy, to służby mundurowe, także policja nie tylko będzie stosować represyjne środki, ale, że będzie pomagać ludziom. Pomagacie ludziom i ludzie to doceniają, jestem wam za to ogromnie wdzięczna, nie schodźcie nigdy z tej ścieżki – mówiła.

"Wywiązaliśmy się ze swoich zobowiązań"

Szefowa MSWiA podkreśliła, że rząd docenia wagę służb mundurowych, a filar bezpieczeństwa był stawiany jako jeden z najważniejszych w 2015 roku. - Cieszę, że po prawie czterech latach mogę powiedzieć, że wywiązaliśmy się ze swoich zobowiązań, m.in. inwestując mocno w służby mundurowe, czyli poczucie bezpieczeństwa Polski i obywateli – zaznaczyła.

Minister przypomniała, że do 2020 roku na program modernizacji służb mundurowych przeznaczonych zostanie łącznie 9,2 mld zł. Dodała przy tym, że w trzecim etapie programu, oprócz dalszego inwestowania w sprzęt i wyposażenie, rząd chce przede wszystkim "zainwestować w ludzi". - Bo to, co najważniejsze to ludzie, ich logika myślenia, sprawność działania i to, że nawet będąc po służbie nie zapominacie o tym, do czego zostaliście powołani. Sami wstąpiliście do tej służby, a to jest służba 24 godziny na dobę – wskazała Elżbieta Witek.

Szefowa MSWiA podkreśliła, że dolnośląskie służby na co dzień stykają się z wieloma trudnymi przypadkami, m.in. z uwagi na bliskość granicy, gęstą sieć dróg i obecność A4, gdzie codziennie dochodzi do wypadków.

Elżbieta Witek przypomniała też, że niedawno gościła w ministerstwie policjantów z Dolnego Śląska, którzy przyczynili się do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. - Za ten profesjonalizm, za szybkość w działaniu, za pełne zaangażowanie, chciałam jeszcze raz podziękować – dodała.

mg

Zobacz więcej na temat: POLSKA MSWiA Elżbieta Witek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Witek do nowego szefa SOP: rozpoczynamy swoją misję wspólnie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:00
- Rozpoczynamy swoją misję wspólnie - ja w MSWiA, pan Komendant w Służbie Ochrony Państwa - powiedziała podczas uroczystości wprowadzenia nowego komendanta SOP majora Pawła Olszewskiego szefowa resortu Elżbieta Witek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Witek: rząd PiS nie ustąpi z drogi troski o bezpieczeństwo obywateli

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 21:21
 Rząd PiS nie ustąpi z drogi troski o bezpieczeństwo obywateli – zapewniła podczas konwencji PiS w Katowicach szefowa MSWiA Elżbieta Witek. Zwróciła też uwagę, że nigdy po 1989 roku Polacy nie czuli się tak bezpiecznie jak obecnie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Witek do policjantów: jesteśmy dumni z waszej służby na rzecz społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 16:36
Jesteśmy dumni z waszej służby na rzecz społeczeństwa - napisała w liście do policjantów szefowa MSWiA Elżbieta Witek. W Bydgoszczy odbyły się w czwartek wojewódzkie obchody święta policji z udziałem wiceminister Renaty Szczęch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Witek: jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami szukającymi 5-letniego Dawida

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 01:03
- Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami, które poszukują 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego - zapewniła w czwartek wieczorem szefowa MSWiA Elżbieta Witek. Jak dodała, policję w poszukiwaniach wspierają zawodowi i ochotniczy strażacy, a także WOT.
rozwiń zwiń