Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Bp E. Frankowski: trwa atak na kościół
- Atak na Kościół staje się ostatnio coraz bardziej zmasowany. Nadszedł czas walki - mówił w sobotę emerytowany biskup sandomierski Edward Frankowski do uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wezwał do obrony małżeństwa i rodziny oraz krytykował ideologię gender i LGBT.
2019-07-13, 21:49
Posłuchaj
- XXVIII Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę zainaugurowała msza, podczas której homilię wygłosił bp Edward Frankowski
- Bp Edward Frankowski nawiązał do ataków na duchownych oraz aktów profanacji i świętokradztwa
- Na zakończenie sobotniej mszy wystąpił dyrektor rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja
- O. Tadeusz Rydzyk podczas swojego wystąpienia m.in. chwalił rządowy program Rodzina 500+
Wieczorna msza na jasnogórskim szczycie zainaugurowała doroczną pielgrzymkę środowiska sympatyków toruńskiej rozgłośni. To jedno z największych pod względem liczby uczestników wydarzeń w sanktuarium. Główne uroczystości pielgrzymki odbędą się w niedzielę - przed południem mszy św. będzie przewodniczył biskup świdnicki Ignacy Dec. Udział w eucharystii zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Powiązany Artykuł
Obrońcy Życia apelują na Jasnej Górze o uchwalenie projektu "Zatrzymaj Aborcję"
"Nadszedł czas walki"
W sobotniej homilii bp Edward Frankowski nawiązał do ataków na duchownych oraz aktów profanacji i świętokradztwa, wśród których wymienił m.in. upowszechnianie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą czy marsze równości w wielu miastach Polski. - Zdecydowanie mówimy "nie" nawoływaniu do nienawiści w stosunku do ludzi wierzących, duchownych i świeckich - podkreślił biskup.
- Atak na Kościół staje się ostatnio coraz bardziej zmasowany. Urządzają prowokacje w kościołach, serwisy internetowe próbują niszczyć obraz znanych księży, a już w sposób szczególny jest atak przeciwko ojcu dyrektorowi (Radia Maryja - przyp. red.), któremu wdzięczność się należy i szacunek największy za tyle dzieł, tyle serca włożonego, za to, co zrobił już dla Kościoła, dla ojczyzny i dla narodu - mówił hierarcha.
- Dzieje się tak coraz częściej i w coraz innych miejscach. I wynika jeden wniosek: nadszedł czas walki. Już dłużej cofać się nie możemy i nie będziemy, musimy się bronić w sposób zorganizowany. Przede wszystkim na gruncie prawnym będziemy reagowali na każdy przejaw agresji, na każde świętokradztwo publiczne, każde naigrywanie się z naszych uczuć religijnych - zapowiedział bp Edward Frankowski.
REKLAMA
"Polska zmartwychwstaje"
Bp Edward Frankowski Nadszedł czas walki. Już dłużej cofać się nie możemy i nie będziemy, musimy się bronić w sposób zorganizowany.
Duchowny wskazał na konieczność ekspiacji i modlitwy wynagradzającej, "szczególnie za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z tą tęczową aureolą - grzech był publiczny, domaga się publicznej ekspiacji - mówił.
- Nie ma wątpliwości, że wpisanie tęczy LGBT w aureolę świętości Matki Bożej Częstochowskiej jest obrzydliwością, zbezczeszczeniem tego wizerunku, usiłowaniem promowania grzesznych zachowań, LGBT, zachowań homoseksualnych, ideologii gender. Jest też uderzeniem w porządek natury ustanowiony przez Pana Boga, jest nieposłuszeństwem wobec Boga najwyższego, a do tego celu jeszcze używa się obraz Matki Bożej Częstochowskiej - mówił bp Edward Frankowski.
Podkreślił rolę Radia Maryja w obronie rodziny i wartości. - Rozbłysło światło nadziei przed nami, Polska zmartwychwstaje. Jak kiedyś obroniliśmy się mimo długich potężnych ataków ateizmu marksistowskiego, tak dzisiaj nie ulegamy ani targowicy, ani podstępnym, haniebnym rozmaitym akcjom ateizmu nihilistycznego czy dyktatury relatywizmu - powiedział w homilii biskup.
"Trzeba walczyć o ducha narodu"
Występując na zakończenie sobotniej mszy dyrektor rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja chwalił m.in. rządowy program Rodzina 500+, wezwał do wycofania się Polski z tzw. konwencji stambulskiej, upomniał się o zatrzymanie aborcji eugenicznej oraz krytykował emitowanie przez telewizję publiczną filmów - jak ocenił - źle przedstawiających rodzinę.
REKLAMA
- Jaka ta to dobra zmiana? Dobrze, że jest Rodzina 500+ i inne rzeczy, ale (ważny jest - przyp. red.) duch narodu. Owszem, jestem za tym, co jest dobrego, ale nie wszystko jest dobre i ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra. O ducha narodu trzeba walczyć - powiedział o. Tadeusz Rydzyk, na co wierni zareagowali brawami i okrzykami.
- Co mi z tego, że pokrzyczycie tutaj. To trzeba w swojej wiosce, domu i mieście mądrze się organizować. Teraz zbliżają się wybory, nie wiem co będzie z tymi sprawami. Ja wiem, że może nie wszystko naraz można, ale co? Że w Brukseli powiedzą? Myśmy przeżyli najazd szwedzki, i radzieckie przeżyliśmy, i nie daliśmy się - mówił.
Radio Maryja nadaje od 1991 r.
Radio Maryja to ogólnopolska katolicka rozgłośnia radiowa, założona 8 grudnia 1991 r. Należy do Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W ciągu minionych lat działalności przy Radiu Maryja powstały Telewizja Trwam, Nasz Dziennik, miesięcznik "W Naszej Rodzinie", a także Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacja "Lux Veritatis" i Fundacja "Nasza Przyszłość".
bb
REKLAMA
REKLAMA