X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Jacek Sasin: PO dzisiaj mówi jedno, a po wyborach zrobi drugie

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 22:47
- Jestem przekonany, że PO jest za likwidacją programów społecznych, które wprowadziło PiS - powiedział wicepremier Jacek Sasin. W jego opinii Platforma Obywatelska "jest dziś partią niewiarygodną", a jej lider Grzegorz Schetyna "codziennie zmienia zdanie w kwestiach programowych".
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: PR24

Jacek Sasin był w niedzielę gościem w Wiadomościach TVP1. Mówiąc o programie PiS podkreślił, że rząd jest zdeterminowany, żeby w Polsce płaca minimalna rosła szybciej niż średnie wynagrodzenie w gospodarce narodowej. Dodał, że tak się dzieje od czterech lat, a obecnie płaca minimalna zbliża się do połowy średniego wynagrodzenia.

Wicepremier o opozycji

Mówiąc o programie PO przedstawionym w sobotę przez lidera tej formacji Grzegorza Schetynę, wicepremier stwierdził: "PO ma jeden cel, chce wrócić do tego, co było cztery lata temu. Do wykorzystywania Polaków, do tego, żeby Polacy pracowali za niskie stawki, żeby Polska była rezerwuarem taniej siły roboczej dla krajów zachodnich".

Jednocześnie zapewnił, że PiS chce zaproponować Polakom szybszy wzrost płac. W jego ocenie, porównując zarobki w Polsce do zarobków w państwach zachodnich, "mamy co gonić". Stwierdził też, że taki wzrost przekłada się na większą konsumpcję społeczeństwa, a to - na szybszy wzrost gospodarczy.

PAP Kaczyński 1200.jpg
Znamy jedynki PiS. "W partii widać wymienialność pokoleń"

Jacek Sasin mówił też o wprowadzeniu wyższego wieku emerytalnego za czasów rządów PO-PSL. Jak ocenił, było to świadome działanie tamtego rządu i przemyślana decyzja, a nie błąd wynikający z pomyłki.

Minister przypomniał też, że lider PSL Władysław Kosiniak - Kamysz był realizatorem - jako minister pracy i polityki społecznej - podniesienia wieku emerytalnego. Stwierdził, że było ono radykalne dla mieszkańców wsi i rolników, bo w przypadku kobiet pracujących na roli było podniesieniem "aż o 12 lat, a dla mężczyzn o siedem lat".

Jacek Sasin: Grzegorz Schetyna codziennie zmienia zdanie w kwestiach programowych

Mówiąc o starcie PSL w nadchodzących wyborach stwierdził, że Polacy zapamiętają, że PSL był w jednej grupie z tym, którzy "postulowali walkę ideologiczną z kościołem" i występowali pod "tęczowymi sztandarami".

>>>[PR24] "Wróżenie z faktów". Publicyści o propozycjach "jedynek" na listach wyborczych PiS

Stwierdził też, że lider PO Grzegorz Schetyna "codziennie zmienia zdanie w kwestiach programowych". - W końcu tygodnia, który minął, w czasie wywiadu radiowego (Schetyna) mówił, że PO nie wprowadzi - jak wygra wybory - związków partnerskich, a już w sobotę, występując na konwencji programowej mówił, że związki partnerskie powinny być jak najszybciej wprowadzone - powiedział.

"PO skręca w lewo"

Jego zdaniem postulat wprowadzenia związków partnerskich świadczy o tym, że PO "skręca coraz bardziej w lewo" i reprezentuje teraz poglądy takie "jak poglądy skrajnych środowisk lewicowych".

- Myślę, że następnym krokiem będzie - o tym się obecnie nie mówi, a mówił o tym Paweł Rabiej, który jest politykiem Koalicji Obywatelskiej, Nowoczesnej, która startuje razem z PO - za chwile adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Do tego rzeczywiście PO chce otworzyć drogę - stwierdził.

Zapewnił, że PiS chce "budować przyszłość" w oparciu o mocny fundament rodzinny" i "tradycyjne pojmowanie rodziny".

Wicepremier: PO nie jest wiarygodna

Nawiązując do deklaracji programowych PO przedstawionych przez Grzegorza Schetynę, minister ocenił, że "PO jest dziś partią niewiarygodną". - Dzisiaj mówi jedno, a po wyborach zrobi drugie. Jestem przekonany, ze cele PO jest likwidacja programów społecznych, które wprowadziło PiS - ocenił.

Stwierdził też, że PO, jeśli wygra wybory, nie będzie miało środków, żeby realizować programy społeczne, bo "nie potrafią rządzić" i nie znajdą na nie pieniędzy.

"Obiecać można wszystko"

Komentując tzw. szóstkę Schetyny powiedział: "My oczekujemy, że poza hasłami, a na tym poziomie ogólności można obiecać wszystko, (...) na realne wyliczenia tych pomysłów".

Stwierdził, że PiS wprowadzając swoje programy społeczne pokazało "ile to będzie kosztować" i skąd weźmie na to pieniądze. - Schetyna dziś obiecuje, ale nie mówi skąd weźmie na to pieniądze, chyba że rzeczywiście chce zlikwidować program 500+, chce zlikwidować 13. emeryturę, wtedy te pieniądze będzie mógł skierować na realizację własnych pomysłów - powiedział.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Program Koalicji Obywatelskiej na wybory. Lider Platformy Grzegorz Schetyna: usuniemy cały śmietnik bezprawia

"Gra pozorów" opozycji

Dodał, że pomysł PO "dopłat do pensji" nie funkcjonuje w żadnym kraju. "To są księżycowe pomysły. My pokazaliśmy, przez ostatnie cztery lata, że pensje mogą rosnąć, bez tego typu fantastycznych i pozbawionych ekonomicznego sensu pomysłów" - mówił.

Mówiąc o starcie partii opozycyjnych w najbliższych wyborach Sasin stwierdził, że "niezależnie od tego w jakich układach organizacyjnych oni do tych wyborów pójdą, to wszystko jest gra pozorów".

- Tak naprawdę te wszystkie partie, to jest jedno, to są podziały, które są podziałami pozornymi, taktycznymi, po to żeby cześć wyborców oszukać. (...) A tak naprawdę, kiedy wejdą do Sejmu będą stanowili jeden blok antyPiSu - podkreślił.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Dziedziczak: pomysły opozycji wzajemnie się wykluczają

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 18:30
- Najpierw opozycja mówi, że 500+ to fatalny program, a potem oburza się, że nie ma pieniędzy na pierwsze dziecko. Ich pomysły wzajemnie się wykluczają. To dramat dla wyborców opozycji, bo nie będą wiedzieli, za czym naprawdę głosują - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń