X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezydent Słowacji z wizytą w Polsce. Rozmowy o Ukrainie, UE i bezpieczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 12:20
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą miedzy innymi o sytuacji na Ukrainie. Podczas spotkania z dziennikarzami podkreślał, że Polska i Słowacja mają wspólne stanowisko wobec konfliktu na wschodzie tego kraju oraz w sprawie proeuropejskich dążeń Ukrainy.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda: musimy wspierać Ukrainę (IAR)
Prezydent Andrzej Duda wita prezydent Republiki Słowackiej Zuzanę Czaputovą, która objęła ten urząd niespełna miesiąc temu, na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego
Prezydent Andrzej Duda wita prezydent Republiki Słowackiej Zuzanę Czaputovą, która objęła ten urząd niespełna miesiąc temu, na dziedzińcu Pałacu PrezydenckiegoFoto: PAP/Piotr Nowak

Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek z Zuzaną Czaputovą, która składa wizytę w Polsce. Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydent wyraził wdzięczność, że odwiedza ona w pierwszej kolejności "kraje wspólnoty wyszehradzkiej".

Zdaniem polskiego prezydenta to pokazuje, jak duże znaczenie Zuzana Czaputova "od samego początku swojej prezydentury, swojego urzędowania przywiązuje do tego co jest ważne także i dla nas, a mianowicie do współpracy w ramach UE i współpracy regionalnej". - O tym właśnie m.in. rozmawialiśmy dzisiaj - zaznaczył.

Jak podkreślił, wśród tematów rozmów wymienił współpracę w ramach V4, a także w ramach Trójmorza, w tym jeśli chodzi o rozwój infrastrukturalny - drogowy i kolejowy. - Nie ukrywam, że namawiałem panią prezydent do zaangażowania się we współpracę w ramach Trójmorza, bo uważam, że jest to dobry projekt dla naszej części Europy, dla Europy Centralnej, który przybliży nasze kraje w tym aspekcie - Morze Czarne, Adriatyk, Bałtyk - mówił Duda. - Wierzę w to, że ta współpraca w ramach Trójmorza będzie się na najbliższych latach rozwijała - zaznaczył polski prezydent.

Stanowisko ws. Ukrainy

Andrzej Duda poinformował, że podczas spotkania była też mowa o kwestiach bezpieczeństwa, w tym sytuacji na Ukrainie. Wyraził zadowolenie, że wspólnie z Zuzaną Czaputovą mają wspólne spojrzenie na tę kwestię.

- Obydwoje mamy przekonanie, że trzeba wspierać Ukrainę zarówno w jej dążeniu do stabilności, do tego aby zachować pełną suwerenność, pełną niepodległość, a więc do zakończenia także okupacji Donbasu, Ługańska i Krymu, ale przede wszystkim także żeby były realizowane działania reformatorskiej, działania proeuropejskie Ukrainy. To jest bardzo ważne, żeby Ukraina zbliżała się pod każdym względem do państw UE i wspólnoty euroatlantyckiej - oświadczył prezydent.

Wymiar sprawiedliwości

Zaznaczył, że podczas spotkania poruszono też temat wymiaru sprawiedliwości. Dodał, że Zuzana Czaputova pytała go o "kształt sądownictwa dyscyplinarnego w Polsce". - Rozmawialiśmy o Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, o sposobie w jaki sędziowie są wybierani do Izby Dyscyplinarnej, jaka jest jej rola i znaczenie - wskazał Andrzej Duda.

- Mówiłem pani prezydent, że Izba Dyscyplinarna stanowi odpowiedź na bardzo niestety złą ocenę polskiego wymiaru sprawiedliwości przez polskie społeczeństwo. To jest bardzo ważne, aby w sposób transparentny była realizowana odpowiedzialność dyscyplinarna sędziów - podkreślił prezydent. Wśród tematów rozmów pojawiły się też kwestie związane z ochroną środowiska i ochroną klimatu - tłumaczył prezydent.

Jest to pierwsza oficjalna wizyta w Polsce zaprzysiężonej 15 czerwca nowej prezydent Słowacji Zuzany Czaputovej. Dziś prezydent Słowacji będzie jeszcze rozmawiała z premierem Mateuszem Morawieckim.

Od czasu objęcia urzędu prezydenta Zuzana Czaputova odwiedziła Pragę, Budapeszt i Brukselę.

dcz/mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydenci Polski i Słowacji spotkali się na Kasprowym Wierchu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 20:23
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w piątek na Kasprowym Wierchu na nieformalnych rozmowach z prezydentem Słowacji Andrejem Kiską; jeździli też razem na nartach. Szefowie obu państw rozmawiali o szczycie Trójmorza, rozwoju infrastruktury drogowej oraz o słowackich inwestycjach w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda zaprasza do Polski nową prezydent Słowacji

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 13:08
Prezydent Andrzej Duda pogratulował Zuzanie Czaputowej wyboru na prezydenta Słowacji i zaprosił ją do złożenia wizyty w Polsce. W sobotę w drugiej turze wyborów pokonała ona byłego unijnego komisarza Marosza Szefczovicza i stała się pierwszą kobietą-prezydentem w historii Słowacji.
rozwiń zwiń