X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Artur Warzocha: europejski establishment używał bata mającego zdyscyplinować polski rząd

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 18:50
– Próbowano nas zniechęcić do wykonywania jakichkolwiek ruchów o strategicznym charakterze, które miały głęboko zreformować polskie państwo – powiedział Artur Warzocha, senator Prawa i Sprawiedliwości. – Kandydatura Ursuli von der Leyen daje nam nadzieję na partnerski dialog – dodał.
Audio
  • 17.07.19 Artur Warzocha: Polska nie jest w Unii Europejskiej chłopcem do bicia.

Komisja Europejska przeszła do drugiego etapu procedury o naruszenie unijnego prawa przez Polskę i zażądała zmiany przepisów o Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Jeśli Polska nie dostosuje się do zaleceń, także ta sprawa trafi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jan Pietrzak: Frans Timmermans to bardzo zawzięty człowiek

W opinii brukselskich urzędników, rozwiązania przyjęte przez polski rząd podważają niezawisłość sędziów, nie zapewniając niezbędnych gwarancji pozwalających chronić ich przed polityczną kontrolą.

komisja europejska Bruksela pixabay 1200x660.jpg
Jest drugi etap postępowania Komisji Europejskiej przeciwko Polsce ws. sędziów

– Jestem zdziwiony tym, że w końcówce obecnej kadencji Komisja Europejska pod przewodnictwem Jean-Claude’a Junckera zdecydowała się na taki krok. Tym bardziej, że została już wybrana nowa szefowa tej instytucji i być może będzie chciała inaczej poprowadzić dialog z Polską w tej sprawie. W naszej kulturze parlamentarnej często były przykłady tego, że ustępujący rząd, gdy wiadomo, że zmienia się władza, w końcówce kadencji nie podejmował strategicznych i wiążących decyzji – przypomniał Artur Warzocha.

Temat reformy sądownictwa batem brukselskich urzędników

Senator dodał, że istnieje pewien krąg ugrupowań politycznych, które nie szanują zasad, jakie przytoczył. Wskazał również, że przez cztery lata rządów Zjednoczonej Prawicy temat reformy sądownictwa był przez establishment europejski używany "jako bat mający zdyscyplinować polski rząd".

– Jednym z tych, który wykorzystywał tę kwestię, jest Frans Timmermans. To polityk nieobliczalny, który wszczynał niepotrzebne konflikty. Jego kandydatura na szefa Komisji Europejskiej nie mogła uzyskać poparcia polskiego rządu. (…) Próbowano nas zniechęcić do wykonywania jakichkolwiek ruchów o strategicznym charakterze, które miały głęboko zreformować polskie państwo – zaznaczył Artur Warzocha.

uvdlam-pap-1200.jpg
Ursula von der Leyen szefową KE. Europosłowie PiS i SLD głosowali zgodnie

"Polska nie jest przedszkolakiem w Unii Europejskiej"

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że nie powinno być nic dziwnego w tym, że eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości, zrzeszeni we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, zagłosowali za kandydaturą Ursuli von der Leyen, która ubiegała się o stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej. – Daje nam nadzieje na partnerski dialog – zauważył.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Wygrała dzięki głosom PiS". Politycy o wyborze Ursuli von der Leyen

"Polska nie jest przedszkolakiem w Unii Europejskiej, nie jest chłopcem do bicia" – powiedział Artur Warzocha. - To, że komuś nie podoba się program PiS bądź konserwatywne wartości, które partia ta niesie na swoich sztandarach, nie oznacza, że musimy z tego tytułu, jako państwo członkowskie Unii, ponosić konsekwencje – stwierdził polityk.

Z Arturem Warzochą rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Bartosik (PiS): w Brukseli osiągnęliśmy maksymalnie dużo z tego, co mogliśmy osiągnąć

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 19:15
– Premier Mateusz Morawiecki i cała Grupa Wyszehradzka stworzyli wokół siebie większość, która spowodowała, że inne kraje zostały przekonane do zablokowania kandydatury Fransa Timmermansa – powiedział Ryszard Bartosik, poseł Prawa i Sprawiedliwości w nawiązaniu do zakończonego w Brukseli szczytu w sprawie obsady unijnych stanowisk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Jendroszczyk: Ursula von der Leyen będzie samodzielnie funkcjonować

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:14
- Ursula von der Leyen jest zdecydowaną zwolenniczką pogłębiania Unii Europejskiej. Jest też sceptycznie nastawiona do wydarzeń, które dzieją się w Polsce w kontekście reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział w audycji "Więcej świata" Piotr Jendroszczyk ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń