X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Projekt 500+ dla niepełnosprawnych skierowany do trzeciego czytania

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 19:16
Komisja polityki społecznej i rodziny w czwartek pozytywnie zaopiniowała dwie poprawki Prawa i Sprawiedliwości o charakterze redakcyjnym do projektu ustawy ws. 500+ dla niepełnosprawnych. Głosowanie nad projektem ustawy odbędzie się w piątek.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: PAP/Leszek Szymański

W czwartek po południu zakończyło się drugie czytanie rządowego projektu ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Zakłada on wprowadzenie comiesięcznego dodatku 500 zł dla dorosłych osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

500+ 1200.jpg
Bożena Borys-Szopa: ponad 2 mln wniosków o 500+ i 1,14 mln o 300+

Poprawki opozycji odrzucone

W związku z poprawkami zgłoszonymi przez posłów opozycji, projekt został ponownie skierowany do komisji polityki społecznej i rodziny. Poprawki dotyczyły m.in. zmiany minimalnej kwoty kryterium dochodowego.

Komisja negatywnie zaopiniowała wszystkie poprawki zgłoszone przez opozycję, natomiast przyjęła dwie poprawki Prawa i Sprawiedliwości o charakterze redakcyjnym. Chodziło m.in. o doprecyzowanie tego, że świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wolne jest od zajęcia sądowego i administracyjnego, oprócz banków, również w SKOK-ach.

Głosowanie nad projektem ustawy zaplanowano - według sejmowego harmonogramu - na piątek między godz. 10.30 a 14.30.

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji odbyło się na posiedzeniu plenarnym w środę. Projekt ustawy odesłany został do komisji, która poparła go jednogłośnie.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Sejmowa komisja za projektem ws. 500+ dla osób niepełnosprawnych

Rząd zapowiadał ustawę w maju

Projekt ten przewiduje, że świadczenie w wysokości 500 zł będzie przysługiwało osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji, które mają ustalone prawo do świadczenia (np. emerytury, renty, renty socjalnej, zasiłku stałego), ale ze względu na niską wysokość, świadczenie to może nie wystarczać na zaspokojenie wzmożonych potrzeb życiowych, a w szczególności tych wynikających z naruszenia sprawności organizmu, na skutek którego osoby te potrzebują opieki i wsparcia w codziennym życiu.

Wprowadzenie nowego comiesięcznego dodatku 500 zł dla dorosłych niepełnosprawnych politycy PiS zapowiedzieli w maju. Premier Mateusz Morawiecki jako źródło jego finansowania wskazał podatek handlowy i fundusz solidarnościowy.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od lipca 500+ także na pierwsze dziecko. Sprawdź, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 14:44
- To będzie ważny impuls do poprawy edukacji i życia dzieci - tak o wsparciu z programu Rodzina 500+ mówił premier Mateusz Morawiecki. Od 1 lipca w programie nie będzie już progu dochodowego, a świadczenie będzie wypłacane na każde dziecko, do czasu osiągnięcia przez nie 18. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zerowy PIT dla młodych, wsparcie frankowiczów. Senat przyjął ustawy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 19:36
Senat przyjął w piątek m.in. ustawę wprowadzającą zerową stawkę podatku PIT dla osób do 26. roku życia oraz prezydencką nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców będących w trudnej sytuacji. Do specustawy ws. budowy Muzeum Westerplatte wniesiono poprawki. 
rozwiń zwiń