X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Piotr Müller: wypowiedź ambasador USA ws. naklejek "strefa wolna od LGBT" była niepotrzebna

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 10:20
- Wydaje mi się, że wypowiedź ambasador USA Georgette Mosbacher ws. naklejek "strefa wolna od LGBT" była niepotrzebna. To nie jest kwestia związana z relacjami między Stanami Zjednoczonymi a Polską - stwierdził rzecznik rządu Piotr Müller.
Ambasador USA Georgette Mosbacher
Ambasador USA Georgette MosbacherFoto: Twitter/Georgette Mosbacher

W mediach społecznościowych "Gazety Polskiej" pojawiła się informacja, że w najbliższym numerze dodatkiem do gazety będzie naklejka "strefa wolna od LGBT" z przekreślonym tęczowym symbolem.

Piotr Müller zapytany w Polsat News, czy podoba mu się ten pomysł, odparł: "Generalnie jestem krytyczny wobec tego, co robi część środowisk LGBT, ale jestem zwolennikiem tego, aby w sposób konstruktywny podchodzić do tego i nie nakręcać jakiejś atmosfery napięć między różnymi grupami politycznymi czy środowiskami, co często robią same środowiska LGBT".

Rzecznik rządu został również poproszony o komentarz do wypowiedzi ambasador USA Georgette Mosbacher, która w kontekście naklejek "Gazety Polskiej" napisała w czwartek na Twitterze: "Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja". Wpis opatrzyła tagiem "wszyscy jesteśmy równi".

"Niepotrzebna wypowiedź"

Według Müllera to nie jest sprawa, którą powinna się zajmować ambasador USA. - Wydaje mi się, że to nie jest kwestia związana z relacjami między Ameryką a Polską - powiedział. Wydaje mi się, że to jest niepotrzebna wypowiedź - dodał rzecznik rządu.

Na wpis Mosbacher odpowiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. "Wolność oznacza, że ja szanuję Pani poglądy, a Pani moje. Sprzeciwiamy się jedynie narzucaniu poglądów siłą. Bycie działaczem ruchu gejowskiego nie czyni nikogo bardziej tolerancyjnym. Polacy kochają wolność i znają od wieków słowo tolerancja. Dlatego wspierali powstanie USA" - napisał.

Naklejki "strefa wolna od LGBT" krytykują także politycy PO, Nowoczesnej, Wiosny, Razem i SLD. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Większość Polaków przeciw promocji środowisk LGBT przez firmy. Zobacz najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 16:47
60 proc. Polaków sprzeciwia się promocji postulatów ruchu LGBT przez firmy, a 11 proc. to popiera - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deklaracja LGBT+ w Warszawie. Wniosek Ordo Iuris o konsultacje społeczne

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:08
- Dokument jest wprowadzany bez zasięgnięcia opinii mieszkańców Warszawy, w szczególności rodziców. A wielotysięczne manifestacje pokazały, że sprzeciw wobec wdrożenia deklaracji LGBT+ jest znaczący - tłumaczy prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Instytut zbiera podpisy pod wnioskiem do prezydenta stolicy o przeprowadzenie konsultacji społecznych ws. LGBT+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu: kandydat na polskiego komisarza KE po wskazaniu teki

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 09:04
- Myślę, że w ciągu dwóch tygodni będzie jasne, jaką tekę otrzyma Polska w Komisji Europejskiej - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Wskazał, że dopiero w tym kontekście zostanie wysunięta kandydatura na stanowisko polskiego komisarza.
rozwiń zwiń