X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Maciej Kopeć: to jeszcze nie koniec reformy oświaty

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 16:00
- Etap reformy oświaty w zakresie zmian strukturalnych i podstaw programowych zakończył się. Ale zostały jeszcze kwestie finansowania oświaty, statusu nauczyciela oraz nauczycielskich pensji. To elementy do istotnej dyskusji, które wymagają zmian w przyszłości - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kopeć, wiceminister edukacji narodowej.
Audio
Maciej Kopeć
Maciej KopećFoto: PR24/MR

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że od 1 września rząd w tym roku zrealizuje kolejną podwyżkę dla nauczycieli. - Prawie 10-procentową. W sumie od roku 2018 podwyżka płac dla nauczycieli będzie wynosić ponad 21 procent. A w roku 2019 będzie 15-procentowa – podkreślił wiceminister.

Jak zaznaczył, wyliczanie wynagrodzenia dla pedagogów nie jest proste. - Pamiętajmy, że postulat strajkujących był tylko jeden - tak zwane tysiąc złotych. Tak zwane, bo sposób wyliczania pensji nauczycielskich jest skomplikowany. De facto to oznaczało, zależnie od sytuacji albo 1800 złotych, albo 1600 złotych, na przykład dla 60 procent nauczycieli czy dla nauczycieli dyplomowanych – dodał gość PR24.

- Nauczyciele chcieli podwyżki w wysokości 1000 złotych, ale Związek Nauczycielstwa Polskiego ciągle zmieniał moment, od którego liczył tę kwotę; cały czas liczył od kolejnej podwyżki. To skutkowałoby miliardowymi kwotami dla budżetu państwa – powiedział Maciej Kopeć.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24

------------------------

Data emisji: 24.07.2019

Godzina emisji: 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: po rekrutacji zasadniczej do szkół średnich dostało się 89 proc. uczniów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 14:23
- Po rekrutacji zasadniczej do szkół średnich w całym kraju dostało się 89 proc. uczniów, podczas gdy w ubiegłym roku na tym etapie rekrutacji, w jakich szkołach będzie się dalej uczyć, wiedziało 86 proc. uczniów – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń