X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Znany dziennikarz Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Jest decyzja sądu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 12:55
Kamil Durczok nie trafi do aresztu - zdecydował sąd w Piotrkowie Trybunalskim. Dziennikarz podejrzany jest m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości, 
Dziennikarz Kamil Durczok na korytarzu Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim
Dziennikarz Kamil Durczok na korytarzu Sądu Rejonowego w Piotrkowie TrybunalskimFoto: PAP/Grzegorz Michałowski
  • Sąd zdecydował, że Kamil Durczok nie trafi do aresztu
  • Dziennikarz wziął udział w kolizji na dk1 pod Piotrkowem Tryb.
  • W wydychanym powietrzu miał 2,6 promila alkoholu

Wniosek o areszt skierowała Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim. Mężczyzna podejrzany jest również o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Po wyjściu z sali dziennikarz poinformował, że przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. - To są dla mnie bardzo trudne dni. Mam pełną świadomość tego, że to, co się wydarzyło jest karygodne. Ani przez moment nie zaprzeczałem faktom, które zgromadziła w tej sprawie policja i prokuratura - powiedział.

Durczok przeprosił wszystkich tych, którzy - jak mówił - w niego wierzyli i ufali mu - zarówno najbliższych, bo zostali narażeni na cierpienia, na które w najmniejszym stopniu nie zasłużyli, jak również jego widzów, internautów i czytelników.

Pytany przez media jak ma być przedstawiany odpowiedział, że nazywa się Kamil Durczok.

Adwokaci zadowoleni z decyzji sądu

Obrońcy podejrzanego, adwokaci Michał Zacharski i Łukasz Isenko przyznali, iż są zadowoleni z decyzji sądu. Jak podkreślali, co innego jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, a co innego sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

- Według sądu nie ma dużego prawdopodobieństwa popełnienia tego cięższego przestępstwa. I to jest to, na co obrona wskazywała od samego początku. W związku z tym to jest dzień wielkiego triumfu sprawiedliwości nad tym - co można nazwać - pastwieniem się nad naszym klientem przez media w ostatnich dobach - mówili.

Zwrócili uwagę, że sąd - wydając w tej sprawie postanowienie - podzielił argumenty obrony, natomiast nie podzielił argumentów prokuratury. Jak podkreślili sąd uznał, że nie ma najmniejszych dowodów sprawstwa, co do pierwszego zarzutu. Natomiast sprawą bezdyskusyjną jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Obrona poinformowała również, że nie jest wykluczone, iż podejrzany podda się dobrowolnie karze, jeżeli będzie porozumienie z przedstawicielem prokuratury. - My taką wolę wyrażamy - dodała obrona. - Takie oświadczenie zostało przez pana Durczoka złożone kilkakrotnie. Przyznaje się do czynu, który popełnił, natomiast został "uszyty na miarę" wniosek o tymczasowe aresztowanie - powiedział jeden z adwokatów.

Dodał, że śledztwo w tej sprawie ma być prowadzone dalej. Na chwilę obecną toczy się pod kierunkiem dwóch zarzutów. Natomiast - jego zdaniem - na dzień dzisiejszy nie ma dowodów, aby mówić o sprawstwie w zakresie dwóch czynów.

Kolizja w Łódzkiem

W miniony piątek na drodze krajowej nr 1 pod Piotrkowem Trybunalskim 51-letni Kamil Durczok wziął udział w kolizji.

>>>[ZOBACZ TAKŻE] Znany dziennikarz telewizyjny Kamil D. sprawcą kolizji

Do zdarzenia doszło ok. godz. 12.50 na remontowanym odcinku drogi. Kierując samochodem BMW w kierunku Katowic, najechał na pachołki oddzielające pasy ruchu. Następnie jeden z pachołków uderzył w auto nadjeżdżające z przeciwka.

Nikt z uczestników kolizji nie ucierpiał.

Prowadził pod wpływem alkoholu

Okazało się, że dziennikarz miał w 2,6 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Po wytrzeźwieniu w niedzielę został przewieziony do piotrkowskiej prokuratury rejonowej, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty.

Śledczy również skierowali do sądu wniosek o zastosowanie aresztu wobec Durczoka. Sąd nie przychylił się do ich wniosku.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak