X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Szczerski: Donald Trump z wizytą w Polsce od 31 do 2 września

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 13:33
Donald Trump z wizytą w Polsce od 31 sierpnia wieczorem do 2 września - poinformował szef gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. 1 września prezydent USA weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie. Wojciech Kolarski dodał, że "spodziewa się wystąpienia" Donalda Trumpa tego dnia. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jakub Szymczuk/KPRP
  • Prezydent Donald Trump przybędzie do Warszawy pod koniec sierpnia br. - podała niedawno Kancelaria Prezydenta. Powodem przyjazdu jest chęć wzięcia udziału w obchodach 80. ocznicy wybuchu II wojny światowej. 
  • Dziś znamy już dokładne daty wizyty. - Donald Trump z wizytą w Polsce od 31 sierpnia wieczorem do 2 września - podał Krzysztof Szczerski. 
  •  - Oczywiście spodziewamy się, że również takie wystąpienie będzie mieć miejsce 1 września - powiedział minister Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP pytany o to, czy Trump wygłosi przemówienie w rocznicę wybuchu II wojny światowej. 

Prezydencki minister podkreślił, że o szczegółach wizyty poinformuje w oficjalnym komunikacie Biały Dom, prawdopodobnie jeszcze we wtorek.

Prezydent Andrzej Duda 12 czerwca w Waszyngtonie powiedział, że prezydent USA Donald Trump otrzymał zaproszenie do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - I wiele wskazuje na to, że robi wszystko, by w tych uroczystościach wziąć udział - mówił prezydent. 

twitter Andrzej Duda 1200.jpg
Prezydent: będą zaproszenia do światowych przywódców na uroczystości na Westerplatte

Uroczystości w Warszawie

Do Warszawy zaproszono również przywódców państw NATO, Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego.

Polskie władze spodziewają się szczególnie silnej reprezentacji głów państw z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Swoje delegacje, choć - jak słyszymy nieoficjalnie - nie na najwyższym szczeblu, przyślą też kraje Europy Zachodniej.

>>>[JEDYNKA] Amerykanista: relacje polsko-amerykańskie najlepsze od XIX wieku

Niewykluczone również, ze w Warszawie zjawi się podwójna niemiecka delegacja: ma jej przewodniczyć prezydent Frank-Walter Steinmeier, niemniej możliwy jest również przyjazd kanclerz Angeli Merkel. 

Wystąpienie Trumpa

Do tych kwestii odniósł się Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP. Podczas konferencji prasowej wskazał, że będzie to dziewiąte spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem oraz 13. spotkanie "prezydenta Andrzeja Dudy z urzędującym prezydentem USA". - Trwają prace nad szczegółami tej wizyty i o tych szczegółach będziemy państwa na bieżąco informować - zadeklarował minister.

Dopytywany czy podczas uroczystości można spodziewać się wystąpienia prezydenta USA, Kolarski odparł, że szczegóły są dopiero ustalane. Przypomniał, że podczas wizyty Trumpa w Polsce w 2017 r. wygłosił on wystąpienie. - Oczywiście spodziewamy się, że również takie wystąpienie będzie mieć miejsce 1 września - dodał minister.

Odnosząc się do listy gości podczas uroczystości rocznicowych Kolarski powiedział, że potwierdzenia obecności spływają. - W drugiej połowie sierpnia, po 15 sierpnia, będziemy informować, kto przyjął zaproszenie i jak wygląda lista gości, uczestników uroczystości 1 września w Warszawie - oświadczył Kolarski.  

msze, dcz 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Mucha: wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA to ogromny sukces

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 18:05
- Prezydent Andrzej Duda bardzo dobrze reprezentuje państwo polskie. Widzieliśmy to w rozmowach i świetnej atmosferze wizyty w USA. Wszyscy komentatorzy podkreślali, że między prezydentami była znakomita interakcja - powiedział w Polskim Radiu 24 prezydencki minister Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Wróblewski: Trump walczy o poparcie Polonii amerykańskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 16:47
Według nieoficjalnych informacji prezydent USA Donald Trump ma odwiedzić Polskę w dniach 31 sierpnia - 1 września. Ma też wygłosić w Polsce przemówienie. Do tych informacji w Polskim Radiu 24 odniósł się  amerykanista Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
rozwiń zwiń