X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Warszawa: ruszają letnie remonty dróg. Wola i Bemowo mogą stanąć w korkach

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 13:45
W Warszawie ruszają wakacyjne remonty dróg. Zwężone i zamknięte zostaną ulice m.in. w rejonie Bemowa, Woli, Białołęki oraz w Wawrze i Włochach. W związku z objazdami, utrudnienia czekają i kierowców, i pasażerów komunikacji miejskiej. 
Korek w Warszawie
Korek w WarszawieFoto: Isaaack/ Shutterstock

Jak podaje stołeczny ratusz w komunikacie, najpierw do działania przystąpi wykonawca przebudowy ul. Wał Miedzeszyński, który w czwartek, 8 sierpnia, ok. godz. 22 wyłączy z ruchu odcinek od ul. Sitowie do ul. Nowej. Wówczas ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na gotową już jezdnię serwisową, wybudowaną po zachodniej stronie ulicy.

korki 1200 ..jpg
Dlaczego wciąż stoimy w korkach?

Zwężenia w Wawrze

Ulica Sitowie zachowa połączenie z Wałem, ale zmieni się geometria wlotu tej ulicy. W ten sposób kierowcy ominą plac budowy, a wykonawca będzie mógł przystąpić do przebudowy głównej jezdni. Podobne rozwiązanie, na odcinku od ul. Ogórkowej do ul. Czarnuszki, zastosował wykonawca obwodnicy.

W niedzielę ok. godz. 22 zmieni się też organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Wał Miedzeszyński i Trakt Lubelski. Ulice te odzyskają połączenie - czytamy w komunikacie. Prace przeniosą się na zachodnią połówkę przebudowywanego ronda, a kierowcy pojadą jego wschodnią stroną. Jadący od centrum nie będą mogli skręcić z ul. Wał Miedzeszyński w lewo w ul. Trakt Lubelski. Węziej będzie również na odcinku pomiędzy ul. Strzygłowską a Przewodową. Również w niedzielny wieczór wykonawca przebudowy ul. Trakt Lubelski otworzy dla kierowców odcinek od ul. Borowieckiej do Skalnicowej. Prace trwają jeszcze pomiędzy ul. Zwoleńską a Skalnicową.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ważny odcinek trasy S7 Warszawa-Grójec za 2,5 roku

W związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Trakt Lubelski swoje trasy zmienią również autobusy. Od nocy z niedzieli na poniedziałek linia N72, a od poniedziałkowego poranka również autobusy linii 142 i 702 w kierunkach północnych pojadą przez Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Skalnicową do Wału Miedzeszyńskiego.

Przebudowy na Białołęce i na Ochocie

W czwartek rozpocznie się ostatni etap prac przy przebudowie skrzyżowania ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie. Od czwartku do niedzieli skrzyżowanie to będzie zamknięte dla ruchu, a pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego zostaną skierowane na trasy objazdowe. Autobusy linii 120 pojadą ulicami Berensona i Ostródzką, natomiast linia 134 przejedzie przez ulice Ostródzką, Mochtyńską, Fajną i Mańkowską - informuje ratusz.

Również od czwartku węziej będzie na ul. Instalatorów pomiędzy ul. Rakowską a Równoległą. Na jezdni będą prowadzone prace związane z budową sieci kanalizacyjnej. Prace zostały podzielone na etapy. W każdym jezdnia będzie zwężona na krótkich odcinkach, a ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Utrudnienia na Woli

Jak przypomina urząd miasta, na ulicach Leszno i Górczewskiej, pomiędzy Okopową a E. Tyszkiewicza, trwają prace związane z budową drogi dla rowerów. Skoordynowana z nimi jest także modernizacja komory ciepłowniczej. Z tego powodu od piątku, 9 sierpnia, od godz. 22 do poniedziałku, 12 sierpnia, do godz. 5, zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia ul. Leszno, na odcinku od ul. Okopowej do Młynarskiej.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Redukcja korków w miastach. Pomoże nam algorytm?

Prace obejmą również obydwie nitki ul. Leszno pomiędzy jezdniami ul. Okopowej. Na czas remontu połączenie z północną jezdnią ul. Leszno straci ul. Karolkowa (od strony ul. Żytniej). Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Okopowa – Żytnia – Młynarska lub al. "Solidarności" – Wolska – Młynarska. W czasie prac nie będzie można skręcić w lewo z ul. Górczewskiej w ul. Młynarską, a jadący ul. Młynarską od strony ul. Wolskiej będą musieli skręcić w prawo w Leszno. Swoją trasę zmienią autobusy linii 520, które w kierunku pętli Płocka-Szpital pojadą al. Solidarności i Młynarską. Z kolei w poniedziałkowy poranek na odcinek od ul. Okopowej do Młynarskiej powróci normalny ruch.

Problemy na Bemowie

We wtorek ok. godz. 22 wykonawca prac wyłączy z ruchu północną jezdnię ul. Górczewskiej pomiędzy torami kolejowymi a ul. S. Konarskiego. Zmiana wynika z rozpoczęcia budowy wentylatorni metra na Bemowie, pomiędzy powstającymi stacjami Ulrychów i Powstańców Śląskich. Ruch zostanie skierowany na tymczasowe jezdnie wybudowane wzdłuż placu budowy.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl), można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sebastian Kaleta o Strefie Relaksu: nieudana realizacja jednej z pustych obietnic

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 15:50
- Rafał Trzaskowski pokazał tą swoją Strefą Relaksu całkowicie puste obietnice Platformy Obywatelskiej - powiedział Sebastian Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że politycy PO "obiecują piękne inwestycje, a rzeczywistość jest taka, jaką widzimy, czyli stos palet".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płytka Wisła w Warszawie. "Nie wpływa na dostawy wody dla mieszkańców"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:42
Stan wody jest monitorowany w Wiśle codziennie. Jego niskość nie wpływa na dostawy wody dla mieszkańców, ponieważ jest ona pobierana z dna Wisły, drugie ujęcie znajduje się na jeziorze Zegrzyńskim - poinformował warszawski ratusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: Policja zbada okoliczności zniszczenia pomnika gen. Berlinga

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 21:00
Policja będzie wyjaśniać okoliczności zniszczenia pomnika gen. Zygmunta Berlinga w Warszawie. O przewróceniu monumentu, który stał stołecznej na Saskiej Kępie, w okolicach mostu Łazienkowskiego, poinformował w niedzielę wieczorem na Twitterze lider KPN-Niezłomni Adam Słomka.
rozwiń zwiń