X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Jacek Sasin: Mariusz Kamiński doskonale zna specyfikę działań MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 08:40
– W swoje nowe obowiązki Mariusz Kamiński wejdzie z marszu i z dnia na dzień będzie mógł je przejąć – powiedział wicepremier Jacek Sasin. – Jako koordynator ds. służb specjalnych bardzo blisko współpracował z kolejnymi ministrami MSWiA, więc jego mianowanie było oczywistą decyzją – dodał przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Audio
  • 12.08.19 Jacek Sasin: każdy polityk powinien mieć poczucie, że władza nie jest czymś, co służy do tego, by się dorabiać lub mieć osobiste korzyści.

Na wakujące stanowisko szefa MSWiA, po tym jak Elżbieta Witek w wyniku dymisji Marka Kuchcińskiego została marszałkiem Sejmu, mianowano Mariusza Kamińskiego, koordynatora ds. służb specjalnych, który będzie łączył obydwie funkcje.

mariusz-kamiński-pap-1200.jpg
Rafał Ziemkiewicz: M. Kamiński szefem MSWiA to "czarny scenariusz" dla opozycji

– Kończy się kadencja parlamentu, więc w naturalny sposób poszukiwania kandydata musiały skupiać się na osobie, która absolutnie z marszu wejdzie w nowe obowiązki i z dnia na dzień będzie mogła je przejąć. Decyzja ta była oczywista. Nieracjonalnym byłoby poszukiwanie innego kandydata. Mariusz Kamiński doskonale zna specyfikę i zagadnienia, którymi zajmuje się resort. Bardzo blisko współpracował z kolejnymi ministrami MSWiA – ocenił Jacek Sasin.

"Elżbieta Witek nie pozwoli na zrobienie z Sejmu areny burd i awantur"

Nowym marszałkiem Sejmu posłowie wybrali dotychczasową minister spraw wewnętrznych i administracji. Jacek Sasin podkreślił, że pomysł zaproponowania jej tego stanowiska "był niezwykle trafiony".

kowal1200.jpg
Paweł Kowal: gratuluję Elżbiecie Witek wyboru na stanowisko marszałka Sejmu

– Posiada osobiste cechy, które predestynują ją do pełnienia tego urzędu. Posłowie opozycji chcą zrobić z Sejmu arenę burd, bijatyk i awantur. Pani Elżbieta Witek na to nie pozwoli. Potrafi wylać oliwę na wzburzone emocje, co daje dobrą rękojmię do tego, że będzie dobrze zarządzała izbą. – zapewnił.

Oczekiwania Polaków wskazówką dla rządu

Wprowadzenie centralnego rejestru lotów typu HEAD, zakaz przelotów dla rodzin czy parlamentarzystów nie uczestniczących w oficjalnych delegacjach - to niektóre z założeń projektu ustawy ws. lotów służbowych najważniejszych osób w państwie. Prace nad dokumentem to wynik sprawy dotyczącej lotów rządowymi samolotami Marka Kuchcińskiego, byłego marszałka Sejmu, który w piątek zrezygnował ze stanowiska.

samolot-rzad-rp-embraer-free-shut-1200.jpg
Piotr Müller: rząd kończy prace nad ustawą o lotach wysokich urzędników

Wicepremier Jacek Sasin podkreślił, że decyzja ta nie była podyktowana naciskami ze strony polityków opozycji lub mediów, które "stają się jej tubą propagandową". Zaznaczył, że związane było to z oczekiwaniami Polaków oczekujących od władzy samoograniczania się i tego, by nie czerpała osobistych korzyści, a była blisko ludzi. "Wszyscy, którzy o tym zapominają będą musieli ponosić konsekwencje. Tak było w przypadku pana Marka Kuchcińskiego" – powiedział.

– Nie ustępujemy przed opozycją lub wspomnianymi mediami. Marszałek Kuchciński nie złamał prawa oraz nie zrobił czegoś, czego nie stosowali jego poprzednicy i to w okresie całej III RP. Jego rezygnacja pokazuje, że na poważnie mówimy o standardach i chcemy stosować je w życiu. Przejawem tej postawy są prace nad ustawą ws. lotów służbowych polityków. Zostanie ona szybko przygotowana – stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Pełna jawność najważniejsza

Na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Sasin wskazał, że w poniedziałek odbędzie się spotkanie, które powinno doprowadzić do ustalenia wszelkich szczegółów w kwestii ustawy. – Będzie dotyczyła pełnej jawności – wyjaśnił.

Jacek Sasin zwrócił uwagę, że przywoływanie przez polityków opozycji spraw w typie przelotów Marka Kuchcińskiego lub wynajmowanego mieszkania dla marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, to symbol bezradności opozycji.

kuchciński 1200 pap.jpg
Sondaż do Sejmu po sprawie lotów Marka Kuchcińskiego: Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie prowadzi

 Nie cofnie się ona przed żadnymi absurdalnymi oskarżeniami. Nie mając pomysłu jak prowadzić kampanię wyborczą lub jakie propozycje prezentować Polakom będzie imała się różnej retoryki i działań próbując wzniecać przekonanie, że rządy PiS to jeden wielki ciąg afer. (…) Pokłady hipokryzji ze strony opozycji są ogromne, bo czy politykom Platformy Obywatelskiej, Donaldowi Tuskowi lub marszałkowi Bogdanowi Borusewiczowi przyszła refleksja, by przeprosić lub zapłacić za swoje przeloty? Po tamtej stronie nigdy czegoś takiego nie było – zauważył wicepremier.

Z wicepremierem Jackiem Sasinem rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 12.08.2019

Godzina emisji: 7:36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Kuchciński odpowiada posłowi PSL: atakowanie członków rodziny jest niestosowne

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 15:41
- Mój syn uczy się w Warszawie, w bieżącym roku zdał maturę, nie pracuje i jak każdy nastolatek ma prawo mieszkać z ojcem; atakowanie członków rodziny oponentów politycznych uważam za niestosowne - oświadczył marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata dnia. Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu. "Pokazała niezwykłą klasę"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 19:40
Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu. Była minister zastąpiła Marka Kuchcińskiego. W Polskim Radiu 24 odnieśli się do tego publicyści: Adam Buła (Polska the Times) i Piotr Grzybowski (Radio Warszawa).
rozwiń zwiń