X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zmarł por. Zbigniew Bielak – żołnierz Armii Krajowej. Miał 93 lata

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 11:40
W wieku 93 lat zmarł por. Zbigniew Bielak. Był żołnierzem rzeszowskiego inspektoratu Armii Krajowej – poinformowano w środę na stronie internetowej oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.
Zmarł por. Zbigniew Bielak  żołnierz Armii Krajowej.
Zmarł por. Zbigniew Bielak – żołnierz Armii Krajowej.Foto: IPN/Rzeszów

Jak podano, Zbigniew Bielak zmarł we wtorek w wieku 93 lat. Por. Bielak, ps. Sław, w AK służył od lipca 1942 r. do stycznia 1945. Był łącznikiem, a po przeszkoleniu brał udział w akcjach, których celem były niemieckie samochody wojskowe; razem z kolegami zdobywali broń, amunicję, umundurowanie. Kolportował prasę konspiracyjna.

W lipcu 1944 roku brał udział w akcji "Burza" w podokręgu AK Rzeszów. Uczestniczył m.in. w potyczkach z oddziałami niemieckimi. Jeszcze w trakcie wojny był poszukiwany przez NKWD. Po wojnie skończył studia na wydziale leśnym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1951-91 pracował w Lasach Państwowych. Od 1991 r. por. Bielak był członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręgu podkarpackiego.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się mszą żałobną w dniu 16 sierpnia 2019 r. o godz. 12.30 w kaplicy Cmentarza Komunalnego Wilkowyja, ul. Cienista w Rzeszowie.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef pionu śledczego IPN: przyjmujemy, że Piotr Bartoszcze został zamordowany

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 10:47
- Na tę chwilę przyjmujemy ponad wszelką wątpliwość, że Piotr Bartoszcze nie zginął w wyniku wypadku, ale że został zamordowany. W tej chwili podejmujemy wszelkie czynności, żeby ustalić sprawców tego zdarzenia - powiedział szef pionu śledczego IPN Andrzej Pozorski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska - Zasłużonym dla Ojczyzny". Koncert w hołdzie weteranom

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 21:25
Utwory Chopina oraz wiersze m.in. Anny Świrszczyńskiej zabrzmiały w poniedziałek w Filharmonii Narodowej podczas poświęconego weteranom walk o niepodległość koncertu "Polska - Zasłużonym dla Ojczyzny". - Niepodległość to także trud, ofiara i śmierć - mówił wiceszef MKiDN Jarosław Sellin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Archiwum Akt Nowych z kolejnym zbiorem. Otrzymało dokumenty powstańca-dziennikarza

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 16:16
Rękopisy, oryginalne dokumenty wojskowe z okresu II wojny, korespondencja z postaciami historycznymi m.in. gen. Juliuszem Rómmlem i zbiór przedwojennej prasy znajdują się w zbiorach dziennikarza Andrzeja Wernica, które trafiły do Archiwum Akt Nowych.
rozwiń zwiń