X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kłopoty żony Ryszarda Kalisza. Jest akt oskarżenia, chodzi o jazdę samochodem pod wpływem alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 12:18
 - Akt oskarżenia wobec Dominiki K., żony Ryszarda Kalisza, skierowała w środę do sądu Prokuratura Okręgowa w Warszawie - przekazała rzeczniczka tej prokuratury prok. Mirosława Chyr. Dominika K. jest oskarżona o prowadzenie samochodu po pijanemu i narażenie syna na niebezpieczeństwo. 
Dominika K. (po lewej) z mężem Ryszardem Kaliszem
Dominika K. (po lewej) z mężem Ryszardem Kaliszem Foto: PAP/Marcin Obara

Grozi jej za to do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Akt oskarżenia wobec żony polityka obejmuje zdarzenia z 15 lutego br. Z ustaleń śledczych wynika, że Dominika K. prowadziła samochód na terenie stacji benzynowej w stanie nietrzeźwości. Wykonane na miejscu zdarzenia badanie, wykazało 2,5 promila alkoholu we krwi kobiety.

Czytaj więcej
PAP-Ryszard-Kalisz-Dominika-Lis-1200.jpg
Żona Ryszarda Kalisza usłyszała zarzuty. Może stracić prawo do wykonywania zawodu

Podejrzana zaprzecza

"W toku postępowania ustalono, że Dominika K. odebrała syna z przedszkola, a następnie pojechała wraz z dzieckiem na stację benzynową, aby skorzystać z myjni. Pracownicy stacji zgłosili Policji, że Dominika K. może znajdować się w stanie nietrzeźwości" - przekazała warszawska prokuratura okręgowa.

Podczas pierwszego przesłuchania Dominika K. przyznała się do winy i złożyła wniosek o warunkowe umorzenie postępowania, jednak po ogłoszeniu zarzutów K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i zaprzeczyła, że znajdowała się pod wpływem alkoholu. 

Przekazano materiały adwokaturze

Ostatecznie "Prokuratura Okręgowa w Warszawie, w dniu 14 sierpnia 2019 r., skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza akt oskarżenia przeciwko Dominice K". "Została oskarżona o prowadzenie w dniu 15 lutego 2019 r. na terenie stacji benzynowej w Warszawie samochodu w stanie nietrzeźwości i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego syna" - poinformowała prok. Chyr. 

Prokuratura zwróciła też uwagę, że Dominika K. wykonuje zawód adwokata. W związku z tym, warszawska prokuratura okręgowa przekazała materiały ze sprawy Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie. Dominice K. grożą kary dyscyplinarne takie jak: nagana, upomnienie, kara pieniężna, zawieszenie w czynnościach zawodowych na czas od trzech miesięcy do pięciu lat, czy wydalenie z adwokatury.  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prokuratura Krajowa ws. Arkadiusza Kraski: nie uzyskano żadnego dowodu wykluczającego jego winę

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 17:09
Nie uzyskano żadnego dowodu wykluczającego dotychczasowe ustalenia sądu ws. Arkadiusza Kraski skazanego na dożywocie. W materiale dowodowym brakuje faktów i dowodów, które pozwalałyby na wznowienie postępowania - podała we wtorek Prokuratura Krajowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Próba samobójcza w rzeszowskim więzieniu. Osadzony miał zeznawać ws. Dawida Kosteckiego

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 20:01
- W zakładzie karnym w Rzeszowie doszło do aktu autoagresji z udziałem jednego z więźniów, który miał zeznawać 1 lipca przed warszawskim sądem - przekazała ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowa Służby Więziennej. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o ten sam proces, w którym zeznawać miał Dawid Kostecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zeznania D. Kosteckiego pogrążały groźnego bandytę? W tle porwania i tortury

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 12:10
Sprawa, dla której ściągnięto Dawida Kosteckiego z Rzeszowa do Warszawy dotyczy napaści i brutalnego porwania mieszkańca Stalowej Woli. Uprowadzony zadzwonił wówczas do „Cygana” i chciał od niego pożyczyć 30 tys. zł, aby odzyskać wolność. Dwaj z trzech oskarżonych w tej sprawie, to gangsterzy zamieszani w wyjątkowo brutalne rozboje i napady. Swymi zeznaniami Kostecki pogrążał jednego z nich – Tomasza G. – informuje portal tvp.info.
rozwiń zwiń