X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Szef MSWiA: priorytetem jest zagwarantowanie wszystkim prawa do głoszenia swoich poglądów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 21:25
- Priorytetem dla mnie jest zagwarantowanie wszystkim obywatelom pełnego prawa do swobodnego głoszenia ich poglądów w okresie kampanii wyborczej - zadeklarował nowo powołany szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Audio
  • Minister M. Kamiński o policyjnej służbie (IAR)
Mariusz Kamiński
Mariusz Kamiński Foto: PAP/Leszek Szymański

Prezydent powołał w środę Mariusza Kamińskiego na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Kamiński będzie łączył tę funkcję z dotychczas pełnioną funkcją koordynatora służb specjalnych.

duda kamiński free 1200 mswia twitter.jpg
Mariusz Kamiński nowym szefem MSWiA. "Właściwa osoba na właściwym miejscu"

Nowy szef MSWiA w środę w TVP Info był pytany o priorytety w pełnieniu swojej nowej funkcji. - Chcę jasno powiedzieć, że priorytetem dla mnie jest zapewnienie wszystkim obywatelom, niezależnie od ich poglądów politycznych, pełnego prawa do swobodnego głoszenia ich poglądów w okresie kampanii wyborczej - zadeklarował Kamiński.

Podkreślił, że "nie może być to prawo naruszone przez żadne akty agresji, przez żadne zastraszanie (...) niezależnie od poglądów, jakie te osoby prezentują, czy są to poglądy wspierające rząd, czy opozycyjne wobec rządu (...) Wszyscy ci obywatele maja równe prawa".

"Każdy ma prawo głosić swoje poglądy"

Szef MSWiA w rozmowie odniósł się również do pytania o marsze organizowane przez organizacje LGBT. - Każdy ma prawo głosić swoje poglądy, każdy ma prawo głosić swój światopogląd. Nie zawsze musimy się z tym zgadzać, możemy ze sobą polemizować, ale w sposób cywilizowany (...) nie może być przemocy, nie może być zastraszania kogokolwiek - mówił.

Kamiński zaznaczył jednak, że "służby państwowe muszą nad tym czuwać, ale pewne reguły obowiązują w każdym systemie demokratycznym (...) jest pewna granica, granica przyzwolenia i tolerancji, której przekroczenie powoduje, że osoby głoszące radykalne, ekstremistyczne hasła musza liczyć się z konsekwencjami prawnymi, gdyż naruszają prawa innych obywateli".

Jako przykład podał obrażanie uczuć religijnych innych osób: "jeśli ktoś w sposób świadomy obraża uczucia religijne innych osób, jeżeli ktoś dopuszcza się profanacji świętych dla wielu Polaków, musi liczyć się z reakcją państwa" – powiedział.

Przypomniał również, że "jeżeli ktoś głosi hasła gloryfikujące faszyzm czy komunizm, które w tak brutalny sposób wpłynęły na naszą historię, musi liczyć się z kontrofensywą państwa. (...) Nie możemy tolerować tego typu haseł w przestrzeni publicznej" – podkreślił.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: Mariusz Kamiński doskonale zna specyfikę działań MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 08:40
– W swoje nowe obowiązki Mariusz Kamiński wejdzie z marszu i z dnia na dzień będzie mógł je przejąć – powiedział wicepremier Jacek Sasin. – Jako koordynator ds. służb specjalnych bardzo blisko współpracował z kolejnymi ministrami MSWiA, więc jego mianowanie było oczywistą decyzją – dodał przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Kamiński nowym szefem MSWiA. "Właściwa osoba na właściwym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 11:49
Prezydent Andrzej Duda powołał Mariusza Kamińskiego na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Kamiński będzie łączył tę funkcję z funkcją koordynatora do spraw służb specjalnych. – Mam absolutne przekonanie, że Mariusz Kamiński, na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji, to właściwa osoba na właściwym miejscu – powiedział prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata dnia. Publicyści o nominacji Mariusza Kamińskiego na szefa MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 19:00
W Pałacu Prezydenckim minister Mariusz Kamiński odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy powołanie na stanowisko szefa MSWiA. W Polskim Radiu 24 do tej nominacji odnieśli się publicyści: Marek Król ("Sieci") i Adam Buła ("Polska The Times").
rozwiń zwiń