X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Mariusz Błaszczak zaproponował Niemcom wspólne ćwiczenia wojskowe

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 12:52
- Głównym tematem rozmów była współpraca w ramach NATO w kwestii bieżących zagrożeń - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak po spotkaniu w Berlinie ze swoją niemiecką odpowiedniczką Annegret Kramp-Karrenbauer.
Audio
  • Mariusz Błaszczak spotkał się z szefową niemieckiego MON (IAR)
Mariusz Błaszczak i Annegret Kramp-Karrenbauer
Mariusz Błaszczak i Annegret Kramp-KarrenbauerFoto: TWITTER.COM/MON

- Rozmawialiśmy na temat wyzwań, przed którymi stoi NATO, oczywiście są to wyzwania związane z agresywną polityką rosyjską, to było podstawowym tematem naszej rozmowy - powiedział Mariusz Błaszczak. 

Szynkowski-vel-Sek-pap-1200.jpg
Wiceszef MSZ: obecność wojsk USA będzie wzmacniana

Szef MON dodał, że podczas spotkania przedstawił niemieckiej polityk propozycję wspólnych ćwiczeń wojskowych. 

Mariusz Błaszak był pierwszym oficjalnym gościem Annegret Kramp-Karrenbauer. Kilkanaście dni temu amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell ostrzegł, że jeżeli Niemcy nadal nie będą wypełniali swoich obowiązków w kwestii wydatków 2 procent PKB na obronność, to Amerykanie mogą przenieść część swoich wojsk z Niemiec do Polski. 

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Więcej żołnierzy z USA w Polsce. Co na to Europa?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 18:59
- W tej chwili Amerykanie próbują przesunąć się na wschód, nie przesuwając się na wschód. Stąd w ostatnich latach obserwowaliśmy dużo ćwiczeń, kiedy amerykańskie wojsko przejeżdżało przez Polskę z Niemiec - mówi Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl. Co oznacza dla Europy większa liczba amerykańskich żołnierzy w Polsce?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: ponad połowa Polaków uważa, że mamy dobre relacje z USA

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 12:50
52 proc. badanych uważa, że obecnie stosunki polsko-amerykańskie są dobre, a jedynie 4 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z sondażu CBOS. Podpisanie deklaracji o polsko-amerykańskiej współpracy obronnej pozytywnie ocenia 53 proc. badanych, negatywny stosunek ma do niej 15 proc. respondentów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Grochmalski: Niemcy nie potrafią dzisiaj rozmawiać z USA

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 20:20
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech Richard Grenell ostrzegł Berlin, że jego kraj wycofa część żołnierzy znad Renu i przeniesie ich do Polski. USA twierdzą, że Niemcy zbyt mało pieniędzy przeznaczają na obronność. Tę sprawę skomentował w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski z Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjskie służby zamieszane w dyskusję o ewentualnym przeniesieniu wojsk USA z Niemiec do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 14:26
– Rosyjskie służby są tak wyspecjalizowane, że mogą inspirować różnych wpływowych ludzi, również amerykańskich ambasadorów. Konkretni politycy mogą być tego nawet nieświadomi – powiedział Roman Mańka z Fundacji Fibre. Odniósł się w ten sposób do dwugłosu ambasadorów Stanów Zjednoczonych, którzy wypowiedzieli się na temat ewentualnego przeniesienia wojsk USA z Niemiec do Polski.
rozwiń zwiń