X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

S. Kaleta: trzeba stworzyć przepisy regulujące kwestie reprywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 18:42
- Na koniec tej kadencji Sejmu zaprezentujemy raport, informujący o tym, co udało się zrobić podczas działań komisji weryfikacyjnej. Chciałbym, żeby przyniósł on wnioski, które będą mogły w kolejnej kadencji zostać przyjęte do rozpoznania - być może jako przepisy służące do uregulowania tego, jak powinna wyglądać reprywatyzacja - powiedział w PR24 Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji ds. reprywatyzacji.
Audio
  • 18.08.19 Kazimierz Smoliński o wyborach parlamentarnych
  • 18.08.19 Sebastian Kaleta o działaniach komisji weryfikacyjnej
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: PR24/AK

Komisja weryfikacyjna badająca stołeczną reprywatyzację unieważnia kolejne decyzje reprywatyzacyjne. Przyznaje też odszkodowania osobom poszkodowanym przez niezgodną z prawem reprywatyzację. Natomiast warszawski ratusz nie chce wypłacać tych należności i zaskarża decyzje komisji.

Jak podkreślił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, pieniądze, które stołeczny ratusz miałby wydać na odszkodowania dla mieszkańców poszkodowanych przez reprywatyzację, to środki odzyskane przez komisję weryfikacyjną. Na rekompensaty nie "składają się" więc wszyscy Polacy w podatkach. Odszkodowania przyznano do tej pory 150 osobom. Miasto natomiast nie wypłaca należności, a decyzje w sprawie odszkodowań zaskarża do sądu.

- Na koniec tej kadencji Sejmu będziemy chcieli zaprezentować raport informujący o tym, co udało się zrobić podczas działań komisji weryfikacyjnej. Zaproponujemy też parlamentowi nowe wnioski - powiedział Sebastian Kaleta.

pap komisja weryfikacyjna 1200.jpg
Komisja weryfikacyjna unieważniła kolejną decyzję reprywatyzacyjną

- W Polsce, w sprawie reprywatyzacji - w kwestii tego jak ten proces powinien wyglądać - są różne, sprzeczne poglądy. Wydaje mi się, że prace komisji mogą być punktem wyjścia do znalezienia rozwiązań, które zabezpieczą lokatorów i Skarb Państwa oraz oddzielą osoby oczekujące na rekompensatę, od tych, którzy w tej aferze są przestępcami. Chciałbym, żeby raport przyniósł wnioski, które będą mogły w kolejnej kadencji Sejmu zostać przyjęte do rozpoznania, być może jako przepisy służące do uregulowania tego, jak powinna wyglądać reprywatyzacja - dodał przewodniczący.

Gościem audycji był także poseł PiS Kazimierz Smoliński, który mówił m.in. o listach wyborczych i wyborach parlamentarnych.

Więcej w nagraniach.

Gospodarzem programu był Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/bartos

----------------

Data emisji: 18.08.2019

Godzina emisji: 17.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reprywatyzacja w Warszawie. Sąd uchylił decyzje ws. Lutosławskiego 9 i Jagiellońskiej 27

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 19:01
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił we wtorek decyzje komisji weryfikacyjnej z lipca ubiegłego roku dotyczące nieruchomości przy ul. Lutosławskiego 9 i Jagiellońskiej 27 oraz umorzył postępowania w tym zakresie. 
rozwiń zwiń