X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ruszyły zgłoszenia do V Nagrody Muzeum POLIN. "Odradzająca się pamięć o historii polskich Żydów"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 08:39
Osoby, organizacje lub instytucje aktywnie działające na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów można do 20 września zgłaszać do Nagrody POLIN. Wyróżnienie przyznaje Muzeum Historii Żydów Polskich. Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz nagrodę finansową.
Audio
  • Muzeum Historii Żydów Polskich rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do V edycji Nagrody POLIN - Przemysław Lis (IAR)
Warszawskie muzeum POLIN
Warszawskie muzeum POLINFoto: shutterstock.com/annaj77

Michał Dworczyk: cały czas jesteśmy bardzo ważnym partnerem Izraela
Michal-Dworczyk-pap-1200.jpg
Michał Dworczyk: cały czas jesteśmy bardzo ważnym partnerem Izraela

Celem przyznawanej od 2015 r. Nagrody POLIN jest promocja postaw zgodnych z misją Muzeum Historii Żydów Polskich. Laureatami są osoby, organizacje lub instytucje aktywnie działające na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów oraz "przyczyniające się do kształtowania wspólnej przyszłości, wzajemnego zrozumienia i szacunku pomiędzy Polakami a Żydami".

Kapituła nagrody nominuje, nagradza i wyróżnia osoby, organizacje pozarządowe, instytucje prywatne i publiczne, które w ostatnich latach "wykazały się ważnym, niekonwencjonalnym, niezwykłym działaniem, postawą, dziełem, wypowiedzią o istotnym wpływie na społeczną świadomość historii polskich Żydów oraz na budowanie relacji polsko-żydowskich".

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Ambasador Polski w USA przypomina Amerykanom historię polsko-żydowskich stosunków

"W całej Polsce jest wielu ludzi, którzy działają na rzecz zachowania dziedzictwa polskich Żydów. Poprzez Nagrodę POLIN chcemy wyrazić uznanie i wdzięczność za ich pracę. Zależy nam, by pokazać, jak ważne i potrzebne jest to, co robią, bo to właśnie dzięki nim odradza się pamięć o historii polskich Żydów. To oni realnie przyczyniają się do wzajemnego szacunku i zrozumienia między Polakami i Żydami" – podkreśla przewodniczący Rady Muzeum i Sądu Konkursowego Nagrody POLIN Marian Turski.

Etapy konkursu

Konkurs jest złożony z dwóch etapów. Podczas pierwszego zbierane i weryfikowane są zgłoszenia kandydatów. W drugim laureata Nagrody POLIN wyłania kapituła, w której zasiadają przedstawiciele Muzeum, Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, laureaci nagrody z lat poprzednich i przedstawiciele innych organizacji.

Każdy może zgłosić swojego kandydata za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej polin.pl/nagroda do 20 września. Zwycięzca otrzyma statuetkę – rzeźbę autorstwa Barbary Falender i nagrodę finansową. Kapituła konkursu może również przyznać wyróżnienie. Łączna wysokość nagród pieniężnych w tegorocznej edycji konkursu to 60 tys. zł. Galę wręczenia nagród zaplanowano na 3 grudnia w Muzeum POLIN.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Muzyczny hołd dla uczestników powstania w warszawskim getcie

Jako pierwszy Nagrodę POLIN otrzymał Tomasz Pietrasiewicz, twórca i dyrektor Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie, który od 1998 r. realizuje szereg projektów edukacyjno-artystycznych poświęconych dziedzictwu lubelskich Żydów.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izraelska minister bojkotuje polski pawilon na Biennale w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 07:43
Barwy polskie reprezentuje na tej prestiżowej imprezie projekt izraelskiej artystki Jael Bartany, zawierający m.in. wezwanie do masowego powrotu Żydów do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Warszawie otwarto biuro Komitetu Żydów Amerykańskich

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 22:08
Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) otworzył w poniedziałek w Warszawie swoje 5. biuro w Europie. Z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi reprezentantów AJC - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników gali otwarcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Żonkile" w Polinie. "Udało nam się zbudować niesamowitą społeczność"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 23:55
- Dzięki temu udało nam się zbudować niesamowitą społeczność zbudować wokół Muzeum Historii Żydów Polskich i to jest chyba największa siła - powiedziała o akcji "Żonkile" Ewa Budek, jej pomysłodawczyni. Jak co roku w stolicy rozdawane będą przypinki upamiętaniające powstanie w getcie.
rozwiń zwiń