X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wysokie temperatury i możliwe burze – pogoda na wtorek

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 07:12
Południowo-wschodnia część Polski cały czas pozostaje w gorącej i wilgotnej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego, nad pozostały obszar napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Polska południowo-wschodnia jest w zasięgu zatoki niżowej związanej z niżem znad Skandynawii, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad pozostałą częścią kraju od zachodu rozbudowuje się klin wyżu znad Zatoki Biskajskiej. Południowo-wschodnia część kraju pozostaje w gorącej i wilgotnej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego, nad pozostały obszar napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

We wtorek na zachodzie i południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu, a na południu kraju burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 st. C na Podhalu i 21 st. C, 22 st. C nad morzem, od 23 st. C do 26 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 27°C na Opolszczyźnie oraz Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie zachodni i północno-zachodni, na pozostałym obszarze południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Zachmurzenie na Podkarpaciu

W nocy z wtorku na środę na Podkarpaciu zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu, miejscami również burze. W pasie od Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej przez Ziemię Łódzką oraz Mazowsze po północny wschód kraju miejscami opady o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 20 – 30 mm. Temperatura minimalna od 10 st. C, 12 st. C w kotlinach sudeckich i 13 st. C, 14 st. C na zachodzie oraz północy kraju do 17 st. C, 18 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie kraju zachodni i północno-zachodni, na pozostałym obszarze wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie początkowo o natężeniu umiarkowanym i tutaj prognozowana suma opadów do 20 mm. Na Podlasiu, Mazurach oraz Kurpiach możliwe również burze. Temperatura maksymalna od 17 st. C, 19 st. C na północnym wschodzie, od 20 st. C do 23 st. C w pasie dzielnic centralnych i nad morzem do 25 st. C, 26 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w stolicy

W Warszawie we wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych. W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków wschodnich. W środę zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na ogół północno-zachodni.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak