X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Maciej Konieczny (Razem): ewentualna subwencja będzie w stu procentach w gestii SLD

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 11:28
– Nie ma koalicji, więc nie ma umowy koalicyjnej. (…) Jeżeli SLD zostanie przyznana subwencja, to ta partia będzie decydowała na co ją przeznaczy – powiedział Maciej Konieczny członek zarządu Lewicy Razem. Odniósł się w ten sposób do publikacji tygodnika "Wprost", w której pojawiła się informacja o porozumieniu Lewicy Razem i SLD w sprawie podziału środków z subwencji.
Maciej Konieczny
Maciej KoniecznyFoto: PR24/AK

Z tajnego dokumentu, jak napisała autorka artykułu, wynika, że Wiosna i SLD planują powołanie wspólnej partii, przy czym nie oczekują od Razem, by przyłączyła się do tego projektu.

lewica_1200.jpg
Wyciekł tajny dokument z planem Lewicy. "Wiosna przestanie istnieć"

20 proc. subwencji dla wskazanej organizacji?

Ugrupowanie miałoby jednak zagwarantować sobie powołanie niezależnego koła w przyszłym Sejmie. Ponadto SLD miało zobowiązać się do finansowania wskazanej przez Razem organizacji pozarządowej na poziomie 20 proc. uzyskanej subwencji w oparciu o czteroletnią umowę z sankcjami prawnymi uniemożliwiającymi jej przedterminowe rozwiązanie.

– Na 100 proc. mogę zagwarantować, że nie ma takiej umowy. Trudno byłoby sobie wyobrazić jak miałaby wyglądać taka umowa biorąc pod uwagę, że nie startujemy w formie koalicji. Nie ma koalicji, więc nie została podpisana wspomniana umowa. To, co napisano w tygodniku "Wprost" jest bardzo odległe od rzeczywistości. (…) Zgodnie z prawem subwencja którą ewentualnie dostanie SLD będzie w gestii tej partii i to ona będzie decydowała na co ją przeznaczy – zapewnił Maciej Konieczny.

"Wierzę, że nowa lewica urośnie w siłę"

Pod szyldem Lewicy wystartuje w wyborach parlamentarnych ugrupowanie, którego kandydatem w walce o miejsce w Sejmie jest Maciej Konieczny. W skład tego sojuszu wchodzą również SLD i Wiosna. Rozmówca Polskiego Radia 24 zaznaczył, że jest to ambitny projekt, który ma na celu, by lewica była reprezentowana w Sejmie.

zandberg-1200-pap.jpg
"Jedynki" Lewicy: Adrian Zandberg w Warszawie, Włodzimierz Czarzasty w Sosnowcu

– Zależy nam na tym, by zrobić dobrą kampanię i przekonać wyborców do naszego programu. Dla nas kluczowe są kwestie równości ekonomicznej, solidarności społecznej i prawa pracownicze. Tym żyjemy i to nas wyróżnia. (…) Wierzę, że uda nam się zrobić wiele fajnych rzeczy i nowa lewica urośnie w siłę. (…) Ważne, by w Sejmie więcej mówić o kwestiach pracowniczych, socjalnych i o prawach kobiet – wskazał Maciej Konieczny.

Podkreślił, że dzięki wspólnemu startowi ugrupowań lewicowych przez kolejne cztery lata w Sejmie będzie słyszalny "wyrazisty lewicowy głos".  – Moją życiową misją jest to, by była w Polsce demokratyczna i silna lewica – dodał polityk.

Z Maciejem Koniecznym rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 20.08.2019

Godzina emisji: 9:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Maria Żukowska (SLD): popieraliśmy i będziemy popierali rozwiązania prospołeczne

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 17:36
– W każdej koalicji, w której się znajdziemy, będziemy gwarantem walki o prawa socjalne i zachowanie tych praw, które zostały już nabyte przez upoważnione osoby. Będziemy tego pilnowali – powiedziała Anna Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Piechna-Więckiewicz (Wiosna): wspólny start to szansa, by lewica miała silną pozycję w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 12:00
– Mamy zestaw wartości i rozwiązań programowych, które w 95 proc. nas łączą, a nie dzielą – tak o wspólnym starcie partii lewicowych w wyborach do parlamentu powiedziała Paulina Piechna-Więckiewicz z Wiosny. – Dla ważnych spraw warto się dogadywać – dodała.  
rozwiń zwiń