X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Minister edukacji narodowej negocjuje z przedstawicielami nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 14:40
Trwają negocjacje między ministrem edukacji a przedstawicielami nauczycieli, którzy domagają się wyższego wynagrodzenia. Rozmowy toczą się w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświatyFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

men 1200 pap.jpg
Podwyżki dla nauczycieli. Miliard od września

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zapowiedział, że jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie w kwestii płac, to od września nie będą odbywały się lekcje w szkołach.


mid-19808008.jpg
Dariusz Piontkowski: w cztery lata subwencja oświatowa wzrosła o 6,5 mld zł

Miliard na podwyżki dla nauczycieli

W czerwcu Sejm znowelizował Kartę Nauczyciela. Dzięki temu nauczyciele mogą liczyć na podwyżki. Ich średnie wynagrodzenie ma się zwiększyć o 9,6 proc. Podwyżka ma zostać wypłacona do 30 września z wyrównaniem od 1 września.

Wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty ma wynieść 2782 zł brutto (oznacza to wzrost o 244 zł brutto), nauczyciela kontraktowego - 2862 zł brutto (wzrost o 251 zł brutto), nauczyciela mianowanego - 3250 zł brutto (wzrost o 285 zł brutto), nauczyciela dyplomowanego - 3817 zł brutto (wzrost o 334 zł brutto).

piontkowski-1200-pap.jpg
"To jest podwyżka, która wchodzi na stałe". Szef MEN o wzroście płac nauczycieli

Minister edukacji Dariusz Piontkowski jeszcze przed wznowieniem negocjacji zaproponował, że podwyżki dla nauczycieli będą wprowadzone na stałe, a nie tylko od września do grudnia 2019. Zapewnił, że rząd znalazł dodatkowy miliard złotych na wzrost wynagrodzeń.

8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli zorganizowany między innymi przez ZNP. Nauczyciele nie prowadzili zajęć w szkole do 27 kwietnia. Strajk został zawieszony do września.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podwyżki dla nauczycieli. Miliard od września

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 14:10
 - W subwencji oświatowej będzie dodatkowy miliard na podwyżki dla nauczycieli od września - poinformowali wiceminister finansów Leszek Skiba oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To jest podwyżka, która wchodzi na stałe". Szef MEN o wzroście płac nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 14:52
- Podwyżka wynagrodzeń dla nauczycieli nie jest podwyżką jedynie na cztery miesiące, ale podwyżką na stałe - zapewnił szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Dodał, że środki na zwiększone wynagrodzenie w przyszłym roku będą ujęte w przyszłorocznej subwencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: w cztery lata subwencja oświatowa wzrosła o 6,5 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 13:57
Dostrzegamy wzrost kosztów związanych z prowadzeniem zadań oświatowych, dlatego w ciągu czterech lat subwencja została zwiększona o 6,5 mld zł, to wzrost o ponad 16 proc. - powiedział w czwartek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: rekrutacja do szkół przebiegała sprawniej niż dotychczas

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 14:28
- Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 przebiegała sprawniej niż dotychczas – napisał minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w odpowiedzi na wystąpienie RPO Adama Bodnara w sprawie tzw. podwójnego rocznika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związki nauczycielskie: decyzja o tym, czy będzie strajk w oświacie pod koniec sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 07:06
Związki nauczycielskie, które nie podpisały porozumienia z rządem, decyzję o ewentualnym proteście, jego terminie i formie podejmą pod koniec sierpnia – poinformowali prezes ZNP Sławomir Broniarz i szef branży oświaty FZZ Sławomir Wittkowicz.
rozwiń zwiń