X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ambasadorzy RP napisali list do D. Trumpa. "Polska nie jest praworządna"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 18:45
"Panie Prezydencie, przybywa Pan do kraju, który nie jest praworządny. Pana mocny głos wzywający do tolerancji i wzajemnego poszanowania, a także przestrzegania postanowień konstytucji i innych praw, może mieć znaczenie historyczne" – piszą w liście do Donalda Trumpa członkowie Konfederacji Ambasadorów RP. Pod tekstem podpisał się m. in. były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf.
Donald Trump przyleci do Polski w sobotę 31 sierpnia
Donald Trump przyleci do Polski w sobotę 31 sierpniaFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

"Rola 'konia trojańskiego', kraju dryfującego na obrzeża wspólnoty wolności i demokracji, dokąd spycha Polskę obecny rząd, jest dla nas i dla naszych sojuszników, w tym także USA, destrukcyjna" – piszą w liście do prezydenta Stanów Zjednoczonych członkowie Konfederacji Ambasadorów RP.

"Panie Prezydencie, przybywa Pan do kraju, który nie jest praworządny. Pana mocny głos wzywający do tolerancji i wzajemnego poszanowania, a także przestrzegania postanowień konstytucji i innych praw, może mieć znaczenie historyczne” – zaapelowali ambasadorzy. Jak podkreślili, "spragnieni wolności Polacy" będą słuchali słów amerykańskiego prezydenta i wezmą je sobie do serca. 

PAP Trump Macron 1200.jpg
"Washington Post" apeluje do D. Trumpa, żeby nie przyjeżdżał do Polski

 "Powitamy Pana z należnym mu szacunkiem"

Jednocześnie przedstawiciele Konferencji Ambasadorów RP podkreślają, że wizyta prezydenta USA to dla Polaków "zawsze wielkie wydarzenie". "Powitamy Pana z należnym mu szacunkiem" – piszą. Wskazują na elementy wspólnej historii i więzów między naszymi krajami. Odwołują się m.in. do deklaracji prezydenta Woodrowa Wilsona z 1918 r., który "dał impuls do wskrzeszenia Rzeczypospolitej".

Donald Trump przyleci do Polski w sobotę 31 sierpnia. 1 września, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, weźmie udział w państwowych uroczystościach na Placu Piłsudskiego, gdzie wygłosi przemówienie. Głos zabiorą także prezydenci Polski i Niemiec – Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier.

tvp.info/pb


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Waszczykowski: Waszyngton i Warszawa podobnie oceniają zagrożenia dla Europy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 14:40
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów spotkania prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Obaj mają jednakową wizję problemów, które dotyczą naszej części Europy i uważają, że należy wzmocnić obecność wojsk amerykańskich w Polsce - ocenił były szef MSZ Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Szatkowski: ponadpartyjne porozumienie w w USA co do zwiększenia ilości wojsk w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 12:05
- Istniało pewne ryzyko, że nasza inicjatywa padnie ofiarą skojarzenia z tylko jedną opcją polityczną w USA. W Waszyngtonie jednak, dzięki komunikacji z obiema siłami w Kongresie, udało nam się to ryzyko zminimalizować - wyjaśnił ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski we wtorkowym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump odwiedzi tylko Warszawę. Bez wizyty w amerykańskiej bazie wojskowej

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 14:39
Niecałe dwie doby spędzi w Polsce amerykański prezydent Donald Trump. Przyleci do Warszawy na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz na spotkania polskich i amerykańskich polityków. Nie będzie natomiast przewidywanych wcześniej spotkań z żołnierzami w bazach wojskowych.
rozwiń zwiń