X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Dworczyk: premier na godzinę 19 zwołał sztab kryzysowy w KPRM

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 14:33
Sztab kryzysowy w KPRM zbierze się w związku z awarią w Warszawie kolektorów oczyszczalni ścieków "Czajka". W spotkaniu udział wezmą minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister zdrowia Łukasz Szumowski i główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.
Audio
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PAP/Piotr Nowak

Podczas konferencji prasowej w Warszawie Michał Dworczyk powiedział, że rząd proponuje pomoc w tej kryzysowej sytuacji i wyraził nadzieję, że władze samorządowe z niej skorzystają.

- Apeluję do Grzegorza Schetyny i Rafała Trzaskowskiego o elementarną przyzwoitość; rząd chce pomagać i namawiamy, żeby nie odtrącać tej wyciągniętej ręki, tylko dlatego że robi to rząd PiS – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do awarii w oczyszczalni "Czajka". 

CZYTAJ TAKŻE
szumowski-konfa-pap-1200.jpg
Minister zdrowia na temat awarii w Warszawie

"Rząd chce pomagać"

Dworczyk przypomniał też, że rząd już w środę zaproponował pomoc w związku z awarią w oczyszczalni "Czajka".

- Wczoraj publicznie informował o tym minister (obrony narodowej) Mariusz Błaszczak. Służby podległe ministerstwu środowiska monitorują jakość wody od Warszawy do ujścia Wisły. Zwołano posiedzenie wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego w Płocku z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, wojewody, oraz służb podległych, zajmujących się stanem wody i ewentualnymi zagrożeniami - wyliczał szef KPRM.

Jak podkreślił, awaria w warszawskiej oczyszczalni ścieków i zanieczyszczanie Wisły na wysokości stolicy mogą wywołać problem, który będzie dotyczył wszystkich mieszkańców nadwiślańskich miejscowości, położonych na północ od miejsca skażenia. 

We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Nieczystości skierowano wówczas do drugiego z kolektorów, który jednak w środę przestał funkcjonować.

Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły - do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

PAP/IAR/agkm

Czytaj także

W. Bernacki: sprawą zanieczyszczenia Wisły powinna zająć się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 17:11
- To jest dla mnie niewyobrażalne: jak można zataić kwestię zanieczyszczenia Wisły? Władze Warszawy zachowały się wyjątkowo nieodpowiedzialnie. Tą sprawą powinna zająć się prokuratura. Należy sprawdzić czy nie doszło do naruszenia prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WIOŚ: opóźnienie informacji uniemożliwiło poinformowanie o zagrożeniu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 08:16
Przez opóźnienie przekazania informacji o awarii układu przesyłowego oczyszczalni ścieków "Czajka" nie można było wdrożyć odpowiednich procedur, które powinny zaalarmować mieszkańców o zagrożeniu - podkreślił Krzysztof Gołębiewski z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja w warszawskich wodociągach. CBA zatrzymało podejrzanego

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 08:59
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w warszawskim MPWiK. Zatrzymany to współwłaściciel warszawskiego przedsiębiorstwa z branży usług komunalnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joachim Brudziński o awarii w "Czajce": wina nieodpowiedzialnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 09:57
- To wina nieodpowiedzialnych ludzi, którzy nie potrafili odpowiednio zareagować. Nie chcę stawiać tezy, że jest to wina tego urzędnika, prezydenta, polityka, bo byłoby to skrajnie nieodpowiedzialne - mówił w czwartek europoseł PiS Joachim Brudziński, pytany o awarię w oczyszczalni ścieków "Czajka". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

R. Trzaskowski: zleciłem pomiary wody na odcinku Warszawa-Płock

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 11:57
Prezydent Warszawy zlecił przygotowanie awaryjnego planu zmniejszenia zanieczyszczenia Wisły po awarii oczyszczalni ścieków. Po porannej naradzie z kierownictwem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zarządził przeprowadzenie pomiarów wody w Wiśle między Warszawą i Płockiem.
rozwiń zwiń