X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

GIOŚ: powrót do równowagi ekologicznej Wisły może potrwać wiele miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 16:03
- Może minąć wiele miesięcy, zanim Wisła wróci do ekologicznej równowagi po awarii warszawskiego rurociągu - powiedziała Agnieszka Borowska, rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Audio
  • Rzecznik GIOŚ: powrót Wisły do równowagi ekologicznej może potrwać wiele miesięcy (IAR)
Zrzut ścieków do Wisły
Zrzut ścieków do WisłyFoto: PAP/Tomasz Gzell

GIOŚ w weekend przeprowadził badania wody Wiśle - w Warszawie, Kazuniu, Wyszogrodzie i przed Płockiem. Na wysokości stolicy stwierdzono przekroczenia norm między innymi temperatury, tlenu, fosforu i azotu


1200_Trzaskowski_PAP_ścieki.jpg
Awaria w "Czajce". R. Trzaskowski: brakuje pięcioletniego przeglądu tunelu

- Mówimy o początku katastrofy ekologicznej. Miejmy nadzieję, że działalność człowieka również spowoduje ograniczenie jej skutków - powiedziała Borowska. Dodała, że skutki będa monitorowane. - Przyroda jest skrzywdzona i musi sobie poradzić z problemem, to się nie skończy w momencie gdy przestaniemy podawać ścieki bytowe do Wisły - wyjaśniła rzeczniczka GIOŚ.

Według Agnieszki Borowskiej jakość wody w Wiśle poprawia się, im dalej na północ od Warszawy.

Nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy nadal doprowadzane są do Wisły, po tym jak awarii uległ rurociąg pod rzeką. Miejskie służby prowadzą ozonowanie tych ścieków, co ma usuwać większość bakterii. Zdaniem Inspektoratu Ochrony Środowiska może to jednak zaszkodzić niektórym organizmom w rzece.

Wojsko skończyło tymczasem budowę mostu pontonowego na Wiśle. W ciągu kilku dni ma na nim zostać zamontowany i uruchomiony zapasowy rurociąg. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa usuwanie awarii głównej instalacji. Warszawski Ratusz poinformował dziś, że przyczyną wycieku najprawdopodobniej był błąd przy montażu rur.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Awaria oczyszczalni. Wiemy, kiedy ścieki przestaną spływać do Wisły

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 18:47
Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa poinformowała, że wojsko ma już wszystkie elementy niezbędne do zbudowania mostu pontonowego na Wiśle. W czwartek zostanie uruchomiona pierwsza nitka zastępczej konstrukcji, a do soboty zostanie zapewniona jej pełna funkcjonalność. - Tym samym w sobotę ścieki przestaną spływać do Wisły - powiedziała wiceminister.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awaria oczyszczalni. Koniec budowy mostu pontonowego, teraz rurociąg

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 12:08
- Wojsko Polskie zakończyło budowę mostu pontonowego, na którym zostanie ułożony rurociąg do oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. 
rozwiń zwiń