P. Szefernaker: w sprawie dyskredytowania sędziów wyciągnięto konsekwencje

2019-09-03, 21:27

P. Szefernaker: w sprawie dyskredytowania sędziów wyciągnięto konsekwencje
Paweł Szefernaker. Foto: PR24

- Ważne jest to, że w sprawie dyskredytowania sędziów wyciągnięto konsekwencje. Polacy jednak bardziej myślą o tym, w jakiej Polsce chcieliby żyć za parę lat - powiedział w rozmowie z PolskimRadiem24.pl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA.

Portal Onet.pl opisywał niedawno zorganizowany proceder hejtowania, dyskredytowania i szkalowania niektórych sędziów w mediach społecznościowych.

Powiązany Artykuł

piontkowski_1200.jpg
Dariusz Piontkowski: wzrost pensji nauczycieli w przyszłym roku być może we wrześniu

Według doniesień portalu w akcje hejtowania mieli być zaangażowani m.in. ówczesny wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, członkowie KRS: Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz, sędzia SN Konrad Wytrykowski i sędzia delegowany do resortu sprawiedliwości Jakub Iwaniec.

Po tych doniesieniach Piebiak podał się do dymisji, a Iwaniec zastał odwołany z delegacji do MS. Wytrykowski oświadczył, że wszelkie informacje zawarte w publikacji Onet.pl są nieprawdziwe i godzą w jego dobre imię i reputację.

Czy sprawa dyskredytowania sędziów zachwiała kampanią wyborczą PiS? - Nie ma ona wpływu na bieżącą politykę. Ważne jest to, że konsekwencje zostały wyciągnięte. Polacy myślą o tym, w jakiej Polsce chcieliby żyć za parę lat - ocenił podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. 

"Tematy związane z ekologią zaistnieją w kampanii"

Polityk był pytany także o to, czy tematy związane z ekologią, o których mówiło się sporo w ostatnim czasie np. w kontekście pożarów w Amazonii, powinny być wyniesione przez polityków na sztandary. 

- Myślę, że jest coraz większe przekonanie polityków o tym, że Polacy coraz bardziej świadomie rozmawiają na tematy związane z ekologią. To będzie - może nie głównym - ale jednym z tematów, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. 

Klaudia Dadura, portal PolskieRadio24.pl

Polecane

Wróć do strony głównej