X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Cysterny wstydu PO-PSL". Premier: pieniądze wyciekały z budżetu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:18
- Przez proceder m.in. przemytu paliwa, budżet tracił 24 mln zł dziennie. Złodziejstwo przekraczało wszelkie granice, dosłownie i w przenośni - mówił premier Mateusz Morawiecki w Świecku, na konferencji inaugurującej nowy etap kampanii wyborczej - "cysterny wstydu PO-PSL".
Audio
  • Joachim Brudziński: za czasów PO odbywało się 20 kontroli dziennie. Za naszych - tysiąc (IAR)
  • Mateusz Morawiecki: przez każdą taką cysternę zwracamy uwagę na skalę wyłudzeń podatków (IAR)
  • Mateusz Morawiecki: skala wyłudzeń sięgała 24 mln zł dziennie (IAR)
  • Mateusz Morawiecki: ta gra toczy się o najwyższą stawkę (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki i Joachim Brudziński na tle cystern wstydów
Premier Mateusz Morawiecki i Joachim Brudziński na tle cystern wstydówFoto: PAP/Lech Muszyński
  • PiS zainaugurowało nowy etap kampanii wyborczej - cysterny wstydu PO-PSL
  • Cztery samochody będą jeździć po Polsce, ukazując skalę wyłudzeń podatków za rządów PO-PSL
  • Joachim Brudziński: za rządów PO-PSL odbywało się 20 kontroli granicznych dziennie, za naszych - tysiąc
  • Mateusz Morawiecki: wyłudzenia VAT, akcyzy i pokrewnych sięgały 24 mln złotych dziennie
  • Premier: ta gra jest o najwyższą stawkę. Naszym zobowiązaniem jest, że program uszczelnień zapewni finansowanie programów społecznych
M-Horala-pap-1200.jpg
Raport komisji ds. VAT. Marcin Horała: skala luki godziła w bezpieczeństwo państwa

Jak mówił przed wystąpieniem premiera wiceprezes PiS, Joachim Brudziński, konwój wstydu "to konwój cystern wynajętych przez komitet wyborczy PiS, który ma uświadomić wyborcom, jak dziurawy był system finansów publicznych, kiedy odpowiadali za niego politycy Platformy Obywatelskiej".

Jedno dziecko na 24 sekundy

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że za rządów PO do Polski nielegalnie wjeżdżało 500 do 600 cystern. - To ok. 24 mln zł dziennie. To odpowiednik kwot programu 500+ dla 4 tysięcy dzieci. W całej dobie jest ok. 85 tys. sekund. To wychodzi, że co 24 sekundy jedno dziecko było pozbawiane wsparcia w postaci 500+ - wyliczał Mateusz Morawiecki.

- Złodziejstwo przekraczało wszelkie granice, dosłownie i w przenośni. Trzeba było zabrać się za bandytów w białych kołnierzykach - mówił premier. - Przestępcy w biały dzień okradali nasze społeczeństwo - mówił premier.

Branże "błagały" o interwencję

- Nie wystarczy powiedzieć: "utrzymamy 500+". Trzeba jeszcze zapewnić finansowanie, my dowiedliśmy, że umiemy to robić - podkreślił Mateusz Morawiecki. - Na biurku Ministra Finansów stoją stosy pism ze strony różnych branż, które błagały o to, by uszczelnić system. My to zrobiliśmy i sprawiliśmy, że te 24 mln zł dziennie trafiają do społeczeństwa. W roku daje to 8,7 mld złotych. To prawie tyle, ile kosztowała "Emerytura+" - podkreślał szef rządu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Raport komisji ds. VAT. Marcin Horała: o winie umyślnej czy nieumyślnej będzie rozstrzygał Trybunał Stanu

- Ta gra jest o najwyższą stawkę. Tu chodzi o to, czy zapewnione będą środki na kontynuowanie polityki społecznej - przekonywał i dodał, że "jest wielkim naszym zadaniem i zobowiązaniem, że program uszczelnienia systemu i skutecznej walki z przestępcami podatkowymi poprzez narzędzia informatyczne, KAS, urządzenia elektroniczne, mechanizm rozdzielonej płatności, zapewni finansowanie na kolejne lata".

Akcja "cysterny wstydu" zakłada przejazd po Polsce czterech naczep, wynajętych od prywatnej firmy za pieniądze komitetu wyborczego PiS. Będą one ukazywać skalę nieszeczelności podatkowych w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL.

PolskieRadio24.pl, IAR/ mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: obniżenie PIT kosztowne dla budżetu, ale korzystne dla społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 10:30
- Zmniejszenie PIT z 18 do 17 procent ma na celu przyspieszenie budowy klasy średniej w Polsce - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Sejmie. Podkreślił, że obniżki podatków będą impulsem rozwojowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: jeśli chcemy, żeby Polska rosła w siłę, musi być program rodzinny

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 20:05
- To, co będzie wynikało z nauki naszych dzieci będzie się wiązało z gospodarką i siłą Polski w przyszłości, zatem wyprawka szkolna 300+ i świadczenie 500+ to najlepsza inwestycja w przyszłość Polski - podkreślał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS zaprezentowało nowy spot. "Wybierz dobry czas dla Polski"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 10:18
Partia rządząca zaprezentowała nowy spot wyborczy. – Choć to dopiero połowa drogi, to dużo udało się już zmienić. Każdy z nas ma wiele powodów do głosowania, ale to będzie nasza wspólne decyzja. Wybierz dobry czas dla Polski, głosuj na Prawo i Sprawiedliwość – przekonują politycy.
rozwiń zwiń