more_horiz
Wiadomości

W Krynicy zakończyło się XXIX Forum Ekonomiczne

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 19:47
Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem "Europa jutra. Silna, czyli jaka?". W czasie krynickiego spotkania podpisano kilka umów o współpracy między największymi spółkami, przyznano nagrody.
Audio
  • Zakończyło się Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju. Relacja Agnieszki Jasik (IAR)
XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju
XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-ZdrojuFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W tej, zaliczanej do jednych z największych i najważniejszych konferencji gospodarczych brali udział przedstawiciele rządu, parlamentu, eksperci, szefowie największych spółek, naukowcy, organizacje pozarządowe oraz dziennikarze. Na gości XXIX Forum Ekonomicznego czekało 6 sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztaty, a także prezentacje narodowe i regionalne. 

premier-krynica-1200-pap.jpg
Premier Mateusz Morawiecki w Krynicy: chcemy wzbogacać polskie społeczeństwo

Główne tematy poruszane w trakcie Forum związane były między innymi z polityką wewnętrzną i międzynarodową, ochroną zdrowia.
W ramach wydarzenia zorganizowano poza tym Forum Cyberbezpieczeństwa i Forum Ochrony Środowiska.

Walka ze smogiem

W debatach brał udział między innymi minister środowiska Henryk Kowalczyk. Rozmawiano o patriotyzmie ekologicznym, dostępie do wody czy smogu. Szef resortu poinformował, że w przyszłym tygodniu powinny się zakończyć uzgodnienia między resortami zdrowia i środowiska w sprawie bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących alarmowania o smogu.

Chodzi o rozporządzenie dotyczącym wysokości poziomów informowania i alarmowania o dużym zanieczyszczeniu powietrza. Obecnie alarm smogowy ogłaszany jest po przekroczeniu średniodobowej wartości 300 mikrogramów na metr sześcienny dla pyłu PM10. Poziom informowania, w przypadku PM10, to 200 mikrogramów. Polskie normy są obecnie najbardziej liberalne w Unii Europejskiej. Szef resortu środowiska powiedział, że te poziomy zostaną znacznie obniżone. - Na przykład alarmowanie wtedy z 300 na 150 - powiedział minister Kowalczyk.

Współpraca energetyczna

Tradycyjnie już ważne miejsce zajmowała energetyka, bezpieczeństwo energetyczne, a także współpraca w dziedzinie między innymi rozwoju energetyki wiatrowej na morzu.

List o takiej współpracy podpisały dwie spółki PGE i PKN Orlen. Jak poinformowali prezesi obu spółek chodzi między innymi o wymianę doświadczeń, danych, kwestie logistyczno-organizacyjne, badania wietrzności.


nagroda 1200.jpg
Premier Mateusz Morawiecki "Człowiekiem Roku" na 29. Forum Ekonomicznym w Krynicy

Obecny na uroczystości wiceminister energii Krzysztof Kubów powiedział, że Polska wpisuje się w ogólnoświatowy trend związany z inwestycjami w morską energetykę wiatrową.

Człowiek Roku

Podobnie, jak i w latach poprzednich w czasie Forum wręczono nagrody, miedzy innymi Człowieka Roku. Otrzymał ją premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zyskał uznanie za przeprowadzone przez niego reformy.

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem