X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nagrody Mediów Publicznych 2019 r. Sylwetki nominowanych osób

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:14
Polskie Radio, Telewizja Polska i Polska Agencja Prasowa przyznają we wrześniu Nagrody Mediów Publicznych 2019 r. Nad wyróżnieniem honorowy patronat objęła Rada Mediów Narodowych. Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach: muzyce, słowie i obrazie.
Audio
  • Sylwetki osób nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych (PR24)
Józef Skrzek
Józef SkrzekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

czabański 1200 pap.jpg
Nagrody Mediów Publicznych wracają po 11 latach

W kategorii muzyka nominowany został m. in. basista, multiinstrumentalista, kompozytor, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek.

– Józef Skrzek to postać pierwszoplanowa jeśli chodzi o awangardę, siłę przebicia. Przypominam sobie te całe okoliczności, kiedy Józef Skrzek zaczął grać muzykę, która również na świecie była niespotykana. To był jedyny taki przypadek, kiedy rewolucja muzyczna w Polsce odbywała się równolegle z rewolucją muzyczną na świecie. Mówię tu oczywiście o zespole SBB, o grupie Niemen, o zespołach, w których Józef Skrzek grał "pierwsze skrzypce". Grał na gitarze basowej, na rozmaitych instrumentach klawiszowych, śpiewał… SBB naprawdę równało wtedy do czołówki światowej – powiedział wiceszef radiowej Jedynki Marcin Kusy.

Słowo i obraz

Wśród nominowanych w kategorii słowo znalazł się m. in. prof. Andrzej Nowak. To polski historyk, publicysta i wykładowca akademicki, specjalista w zakresie historii Europy Wschodniej, Związku Radzieckiego i Rosji. Autor licznych książek, wśród których są m. in. "Dzieje Polski"  wielotomowa seria opisująca historię naszego kraju.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] KAPITUŁA - Nagrody Mediów Publicznych 2019

W kategorii obraz jurorzy nominowali m. in. autora plakatów Wojciecha Korkucia. Został wyróżniony nominacją za "twórczy wkład w najlepsze tradycje polskiej szkoły plakatu, wybitny rozwój plakatu zaangażowanego patriotycznie, znakomity warsztat ilustratorski i graficzny, doceniany przez światowe gremia krytyków oraz kuratorów międzynarodowych wystaw". 

Nagroda Mediów Publicznych 1200.jpg
Dla kogo Nagroda Mediów Publicznych w kategorii Obraz?

Nagroda Mediów Publicznych

Celem współpracy narodowych mediów przy reaktywacji przyznawania nagród jest promowanie myśli budującej polską świadomość, niezależnie od formy jej przekazu. Wspólnym wysiłkiem media te pragną uhonorować osoby, które w dziedzinie słowa, obrazu i muzyki przyczyniły się do budowania wspólnoty. 

Inicjatywa ma przynieść pożytek kulturze narodowej, poprzez upowszechnienie twórczości opartej na wartościach artystycznych, historycznych i patriotycznych, budującej trwałe więzi społeczne. Nagrody Mediów Publicznych zostaną przyznane w trzech kategoriach: "muzyka", "obraz", "słowo".

Statuetki i nagrody pieniężne

Organizatorami i fundatorami nagród w każdej kategorii są Polskie Radio, Telewizja Polska oraz Polska Agencja Prasowa. Do każdej z nich została powołana niezależna kapituła składająca się z ekspertów i autorytetów w danej dziedzinie, która w pierwszym etapie nominuje pięć osób, następnie wybierze jednego laureata. 

Nazwiska laureatów Nagród Mediów Publicznych 2019 zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali 16 września, w Teatrze Polskim w Warszawie. Nagrodzeni otrzymają statuetki oraz nagrody pieniężne o wartości 100 tysięcy złotych. Honorowy patronat nad Nagrodami Mediów Publicznych objęła Rada Mediów Narodowych.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Polskie Radio 24/pb

------------------------------------

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 17.36

Czytaj także

Krzysztof Czabański: dla przedstawicieli opozycji media publiczne nie mają przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 17:55
– Opozycja nie potrzebuje mediów publicznych, gdyż swoje oparcie lokuje w mediach komercyjnych. (…) Media komercyjne popierają środowiska opozycji, a te odwdzięczają się osłabianiem mediów publicznych – powiedział Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kurski: jesteśmy telewizją warunkującą pluralizm w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 17:55
- Niszczenie mediów publicznych było częścią większego planu wycofywania państwa, atomizacji społeczeństwa i rozbijania wspólnoty narodowej. To się na szczeście nie udało - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. Szef telewizji publicznej mówił ponadto m.in. o roli mediów publicznych w budowaniu pluralizmu i demokracji w Polsce oraz o języku nienawiści w debacie publicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Prezentacja nominowanych za muzykę, obraz i słowo [TRANSMISJA]

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 07:57
Trwa konferencja, podczas której przedstawieni zostaną nominowani do Nagród Mediów Publicznych w kategoriach: Obraz, Muzyka, Słowo. Polskie Radio, Telewizja Polska i Polska Agencja Prasowa podjęły współpracę, aby po jedenastu latach wznowić przyznawanie nagród osobom ważnym dla rozwoju kultury narodowej. Nad wyróżnieniem honorowy patronat objęła Rada Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń