X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"mLegitymacja w ponad 1000 szkołach". Ministerstwo Cyfryzacji podało nowe informacje

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 17:42
– W ponad 1000 szkołach uczniowie korzystają już z mLegitymacji szkolnej – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji. Od października mobilnymi legitymacjami będą mogli się posługiwać także studenci.
Z mLegitymacji będą mogli korzystać także studenci
Z mLegitymacji będą mogli korzystać także studenciFoto: Ministerstwo Cyfryzacji/gov.pl

shutterstock_uczniowie nauczyciel 1200.jpg
Uczniowie będą mogli mieć legitymacje szkolne w smartfonach

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie. Uczniowie mogą z niej korzystać w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z "tradycyjnych" dokumentów. Np. w trakcie kontroli biletów, przy zakładaniu karty w bibliotece, czy zakupie biletów do kina.

– Mało który nastolatek – gdziekolwiek by się wybierał – zapomina o telefonie. W związku z tym, dzięki zainstalowanej w nim mLegitymacji, rodzicom odpada stres związany z młodzieńczym roztargnieniem i utratą szansy na zniżki w kinie czy komunikacji miejskiej – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Finalizacja formalności

– mLegitymacja to pełnoprawny dokument. Identycznie jak papierowa legitymacja, poświadcza uprawnienia uczniów do ulg i zniżek. Obecnie w ponad 1000 szkołach uczniowie mogą już korzystać z mLegitymacji szkolnej. Niebawem ta liczba się podwoi. Finalizujemy proste formalności z kolejnymi placówkami – dodał M. Zagórski.

mLegitymacje mogą być wydawane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Żeby uczniowie mogli z nich korzystać, dyrektor lub wskazana przez niego osoba powinna zgłosić szkołę do projektu. Na stronie ose.gov.pl, na dostępnej tam liście szkół trzeba znaleźć swoją placówkę, kliknąć przycisk "Zgłoś do mLegitymacji" i później podać kilka podstawowych informacji o szkole.

kierowca1200.jpg
Prawo jazdy w smartfonie coraz bliżej. Wystarczy mobilna aplikacja

Proces? Możliwie najprostszy i sprawny

– Aby móc zainstalować uczniom mLegitymację, szkoła nie musi kupować żadnego sprzętu, czy ponosić innych wydatków. Staramy się, aby proces przystąpienia do naszego projektu był możliwie najprostszy i sprawny – poinformował minister cyfryzacji.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Żeby ją uruchomić, musi mieć telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak wydanej wcześniej wersji papierowej.

"Trudno ją podrobić" 

mLegitymacja ma umocowanie prawne (rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych), jest bezpieczna, nowoczesna i bezpłatna. Trudno ją podrobić. Można ją zweryfikować wizualnie – posiada takie zabezpieczenia jak hologram i animowana flaga.

Z mLegitymacji będą mogli korzystać także studenci. Uczelnie mogą przystępować do projektu od nowego roku akademickiego.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

D. Piontkowski o edukacji seksualnej: sprawa dotyczy niewielkiej części szkół

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 16:21
– W większości szkół nie ma problemu, że dyrektor czy samorząd próbuje wprowadzać jakieś dodatkowe zajęcia dotykające sfery seksualnej człowieka. To sprawa dotycząca niewielkiej części szkół w niektórych dużych miastach – powiedział w środę PAP minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: działania władz stolicy były niezgodne z prawem

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 10:25
- Mamy sygnały od rodziców, którzy są przeciwni temu, aby samorządy wprowadzały w szkołach zajęcia, które są niezgodne z ich światopoglądem - oznajmił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: polskie szkoły są bezpiecznym miejscem

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 14:09
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapewnił, że rząd dba o odpowiednie przepisy i procedury w tym zakresie.
rozwiń zwiń