X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory parlamentarne 2019. PKW rozlosowała numery list komitetów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:30
1 dla PSL, 2 dla PiS, 3 dla SLD, 4 dla Konfederacji i 5 dla KO - to numery list wyborczych wylosowane w piątek w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej dla ogólnopolskich komitetów, które wystawią kandydatów do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych.
Konferencja prasowej PKW poświęcona losowaniu jednolitych numerów komitetów wyborczych w związku z wyborami do Sejmu i Senatu 2019
Konferencja prasowej PKW poświęcona losowaniu jednolitych numerów komitetów wyborczych w związku z wyborami do Sejmu i Senatu 2019Foto: PAP/Rafał Guz

W losowaniu numerów list wyborczych wzięło udział łącznie dziewięć komitetów, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w więcej niż jednym okręgu wyborczym.

Czytaj więcej
wybory free 1200.jpg
PKW: w wyborach do Sejmu w całym kraju karta jednostronicowa

Najpierw losowane były numery dla pięciu komitetów, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich okręgach wyborczych.

W losowaniu numer 1 przypadł KW Polskie Stronnictwo Ludowe, 2 - KW Prawo i Sprawiedliwość, 3 - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, 4 - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, 5 - KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni.

Mniejsze komitety

Następnie wylosowane zostały numer dla komitetów, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w mniejszej liczbie okręgów.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Głosowanie w szpitalu, domu opieki społecznej, więzieniu. W poniedziałek mija termin utworzenia obwodów

I tak numer 6 będą miały listy KW Prawica, 7 - KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów, 8 - KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy
a 9 - KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest opinia PKW ws. daty wyborów. Paweł Mucha: nie ma zastrzeżeń

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 12:10
- PKW nie ma zastrzeżeń co do daty 13 października jako terminu wyborów parlamentarnych - przekazał wiceszef prezydenckiej kancelarii Paweł Mucha, informując, że do Kancelarii Prezydenta wpłynęła opinia PKW ws. kalendarza wyborczego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKW zarejestrowała 88 komitetów wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 23:53
PKW zarejestrowała w poniedziałek kolejne 41 komitetów, które będą mogły wystawić kandydatów w jesiennych wyborach parlamentarnych. W sumie jest to już 88 komitetów wyborczych. Przeważają komitety wyborców - jest ich 57; komitetów partii politycznych zarejestrowano 30; a jeden - komitet koalicyjny.
rozwiń zwiń