X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Pytania ws. "Czajki" bez odpowiedzi. Radni KO zablokowali dyskusję

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 23:28
Po dyskusji na temat awarii kolektorów przesyłających ścieki do oczyszczalni "Czajka", Rada Warszawa na wniosek Koalicji Obywatelskiej przerwała obrady do 26 września. Przeciwni przerwie byli radni PiS.
Rada Warszawy
Rada WarszawyFoto: PAP/Mateusz Marek

Nadzwyczajną sesję Rady Warszawy zwołano na wniosek radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości. Radni chcieli wysłuchać informacji prezydenta stolicy na temat awarii układu przesyłowego ścieków, jednak sam prezydent Rafał Trzaskowski nie pojawił się na sali.

patryk jaki sebastian kaleta wisla pap 1200.jpg
"Symbol rządów PO". Patryk Jaki o kosztach zanieczyszczenia Wisły

Koniec dyskusji

Wniosek o przerwanie obrad złożył przewodniczący klubu KO Jarosław Szostakowski. Wcześniej z jego inicjatywy przerwano samą dyskusję, po udzieleniu przez wiceprezydenta stolicy Roberta Soszyńskiego informacji dotyczących awarii.

Szostakowski wnioski motywował upolitycznieniem dyskusji. Przeciwnego zdania był m.in. wiceszef MS, radny PiS Sebastian Kaleta. - Przez trzynaście dni zrzucono do Wisły objętość ścieków wielkości dwóch Koloseów, dwóch narodowych, i wy chcecie, żeby była przerwa – powiedział.

Większością głosów obrady przerwano do 26 września.

Nieznane plany miasta

Podczas rady ppozycyjni radni z PiS domagali się między innymi informacji na temat kosztów, jakie wiążą się z awarią.

- Być może są błędy projektowe, być może błędy wykonawcze, być może są to błędy nadzoru - wiemy, że nie było tutaj przeglądów. Drugi temat to kwestia sytuacji bieżącej - jakie są realne skutki tej katastrofy ekologicznej - mówił radny PiS Dariusz Figura.

sciek 1200.jpg
Kacper Płażyński: dziwi bierność środowisk ekologicznych po awarii w Warszawie

- Trzecia sprawa, też bardzo ważna dla przyszłości, co ma się stać, jeśli chodzi o dalsze kroki związane z usuwaniem tej awarii. Wiemy, że most pontonowy będzie miał trwałość dwa trzy miesiące, co się ma stać potem? - powiedział wiceprzewodniczący Rady Warszawy.

Nie ma raportu, nie ma komunikacji

- Mam nadzieję, że nikt nie odważy się, żeby za awarię zapłacili mieszkańcy miasta - mówił wiceprezydent Warszawy. Robert Soszyński powiedział, że miasto informowało i nadal informuje rzetelnie radnych i mieszkańców o wszystkich aspektach awarii w oczyszczalni "Czajka".

Odniósł się także do kwestii finansowania.  

- My oczywiście do mediów nie będziemy komunikować naszych działań w zakresie odpowiedzialności ewentualnej wykonawców, projektantów czy kogokolwiek takiego. Na razie o tym nie ma mowy, dopóki nie będziemy mieli raportu komisji i w ogóle na ten temat nie rozmawiamy - powiedział wiceprezydent Warszawy.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja ochrony Bałtyku wzywa Polskę do raportu. "Za wcześnie, by mówić o karach"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:08
Komisja Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku (HELCOM) wezwała w trybie pilnym Polskę do przedstawienia informacji w związku ze zrzutem ścieków do Wisły. Jak zaznaczył rzecznik Wód Polskich, Sergiusz Kieruzel, jest za wcześnie, aby mówić o ewentualnych karach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek: stołeczne ścieki będą miały wpływ na ekologię dolnego biegu Wisły

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 12:00
- Te ścieki z Warszawy wcześniej czy później dotrą do Bałtyku. Wierzę jednak, że z czasem Wisła poradzi sobie z tym zanieczyszczeniem. Na pewno jednak będą one miały wpływ na żyjące w rzece ryby oraz zwierzęta pojone wodą z Wisły - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska.
rozwiń zwiń