X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

R. Biedroń: chcemy zbudować nowoczesne państwo dobrobytu, gdzie wszystkim będzie żyło się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 11:48
- Chcecie, żeby Polska miała taki sam poziom zarobków jak Skandynawia? - pytał Robert Biedroń podczas konwencji "Lewicy" w Poznaniu. Dodał, że "Lewica" zrobi wszystko, żeby kobiety nie były dyskryminowane.
Robert Biedroń
Robert BiedrońFoto: PAP/Leszek Szymański

Biedroń 1200 pap.jpg
Robert Biedroń: lewica wygrywa zawsze wtedy, kiedy idzie razem

Szef sztabu "Lewicy" (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej) przekonywał, że sobotnia konwencja dedykowana jest "poważnemu problemowi", jakim są prawa kobiet. Przekonywał, że o prawa kobiet trzeba twardo walczyć. - W XXI wieku, w 2019 roku, w sercu Europy, muszą kobiety i solidarnie z nimi mężczyźni, wychodzić na ulicę naszych miast i walczyć o to, bo politycy i księża zgotowali im to piekło - mówił R. Biedroń.

- Dzisiaj "Lewica" chce powiedzieć jasno i wyraźnie - koniec piekła kobiet, my to zmienimy, "Lewica" to zmieni - podkreślił Robert Biedroń. Polityk mówił, że "Lewica" musi doprowadzić do tego, żeby kobiety zaczęły zarabiać tak jak mężczyźni, żeby kobiety mogły sprawować władzę, także w spółkach skarbu państwa. - Misiewicze, będziecie musieli się posunąć - powiedział.

Robert Biedroń: dzisiaj kobiety nie mogą decydować o swoich ciałach

Dzisiaj, jak dodał, kobiety nadal nie mogą decydować o swoich ciałach - a "to są ich ciała, to jest ich wybór". - Dzisiaj mamy sytuację, kiedy o życiu kobiet nie decydują same kobiety, ale decyduje prezes z kotem albo ksiądz dyrektor z Torunia - przekonywał R. Biedroń.

Mówił, że kobiety nadal traktowane są jako mniejszość, choć stanowią większość. - Wiem, co to znaczy należeć do mniejszości, co to znaczy przemoc domowa - zaznaczył. - Wiem, jakie piekło może stworzyć facet, który na czas nie jest eksmitowany z domu - dodał.

Przekonywał, że "Lewica" chce zbudować "nowoczesne państwo dobrobytu", gdzie wszystkim ludziom będzie żyło się dobrze". - Chcecie, żeby Polska miała taki sam poziom zarobków jak Skandynawia? To wybierzcie do cholery jasnej te dziewczyny - apelował, nawiązując do kandydatek na listach "Lewicy" w Poznaniu.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paulina Piechna-Więckiewicz: aborcja powinna być legalna do 12 tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 16:07
- Jestem za tym, żeby kobieta miała prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia. Wtedy to jeszcze nie jest człowiek - powiedziała w Polskim Radiu 24 Paulina Piechna-Więckiewicz z partii Wiosna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie wspólny komitet wyborczy SLD, Wiosny i Razem - KW Lewica

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 16:23
Liderzy SLD, Wiosny i Razem oświadczyli na konferencji prasowej, że pójdą do wyborów jako Komitet Wyborczy Lewica. Bazą do startu mają być struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej poinformował Adrian Zandberg z Lewicy Razem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko 14 kobiet na "jedynkach" list Lewicy. Najmniej z SLD

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 08:52
Politycy, którzy tworzą Komitet Wyborczy SLD wielokrotnie podkreślali, że na listach utrzymany jest parytet. Nie jest on jednak zachowany, jeżeli chodzi o "jedynki", bo na 41 okręgów tylko 14 z nich otwierają kobiety.
rozwiń zwiń