X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Biskup Wiesław Mering podsumowuje "Polskę pod Krzyżem": to była piękna manifestacja wiary

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 16:33
Zakończyło się spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.
Audio
  • Bp Wiesław Mering: to była potężna i piękna manifestacja wiary (IAR)
Wierni podczas nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach akcji modlitewnej Polska pod Krzyżem
Wierni podczas nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach akcji modlitewnej "Polska pod Krzyżem"Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Biskup Wiesław Mering, ordynariusz włocławski, powiedział Polskiemu Radiu, że tak liczne zgromadzenie pokazuje moc wiary Polaków. - To była potężna i piękna manifestacja wiary - podsumował.

wloclawek droga ludzie pap 1200.jpg
Bp Wiesław Mering: "Polska pod Krzyżem" dostarcza nadziei

Ordynariusz włocławski podkreślił, że przyjechali ludzie, dla których cywilizacja chrześcijańska i Europa "w dobrym, starym, klasycznym rozumieniu" jest bliska. W jego opinii do Włocławka przyjechali ludzie zatroskani o ojczyznę, którzy chcieli zawierzyć ją i kontynent europejski "komuś, kogo uznają za swojego pana i władcę, czyli Jezusowi".

Biskup Wiesław Mering zaznaczył, że nabożeństwo "Polska pod Krzyżem" było budującym przeżyciem duchowym. - Zawsze takie zgromadzenie działa w dwie strony: pobożność jednych budzi pobożność innych - powiedział.

Dodał, że jest "ogromne wzbogacony" spotkaniem licznej wspólnoty świeckich ludzi, "dla których w dalszym ciągu, większej wartości od Boga i chrześcijaństwa w życiu społecznym nie ma".

Testament duchowy św. Jana Pawła II

W sobotnie popołudnie ponad 60 tys. osób uczestniczyło w mszy świętej na lotnisku Włocławek-Kruszyn, gdzie odbywały się główne uroczystości akcji modlitewnej "Polska pod Krzyżem". Wieczorna droga krzyżowa zgromadziła ok. 50 tys. wiernych. Jej organizatorami były diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej organizowała m.in. "Różaniec do granic" i "Wielką pokutę".

Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" miało wypełnić testament duchowy św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku". Główne uroczystości odbywały się na lotnisku pod Włocławkiem. Akcja modlitewna odbywała się także w 1258 parafiach w całej Polsce i za granicą. Pozostawały one w łączności duchowej ze zgromadzonymi w Kruszynie.

"Krzyż stoi w centrum każdego człowieka"

- Akcja "Polska pod Krzyżem" miała niezwykłe znaczenie dla życia osobistego tych, którzy w tym spotkaniu uczestniczyli, jak i dla życia społecznego czy narodowego - powiedział ks. Artur Niemira, rzecznik diecezji włocławskiej ks. Artur Niemira.

Polska pod krzyżem facebook-1200.jpg
Polska pod Krzyżem - serwis specjalny Polskiego Radia

Przede wszystkim należy podkreślić, że w mszy św. w kulminacyjnym punkcie wydarzenia wzięło ponad 60 tys. osób we Włocławku, ale przecież tych punktów, miejsc na mapie Polski, a także na mapie świata, gdzie zgodnie z hasłem tego spotkania ludzie łączyli się i stanęli pod krzyżem, było znacznie więcej i można liczyć w dziesiątkach czy setkach osób - zaznaczył ks. Artur Niemira. Dodał, że to już pokazuje ogromne zapotrzebowanie na tego typu społeczne, oddolne organizowane przez ludzi świeckich akcje.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Polska pod Krzyżem". Ks. Dominik Chmielewski: to wołanie do Boga o miłosierdzie

- Jak się okazuje, krzyż stoi w centrum życia każdego człowieka, wskazuje na ludzkie doświadczenie, o którym było bardzo dużo mowy podczas tego spotkania, zarówno w świadectwach przytaczanych, w homilii, jak również w czasie Drogi Krzyżowej, podczas której ludzie opowiadali o swoich dramatach. Sprawiło to, że uciekali się pod krzyż Chrystusa i spoglądać na twarz umęczonego Chrystusa, by w nim odnajdować siły do dalszego życia w trudnych doświadczeniach - podkreślił ks. Artur Niemira.

Wydarzenie patronatem medialnym objęło Polskie Radio.

Z wiernymi uczestniczącymi w "Polsce pod Krzyżem" oraz bp. Wiesławem Meringiem rozmawiał Przemysław Goławski, materiały realizował Adam Kosiarek.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska pod Krzyżem". Miłość do Polski, drugiego człowieka i wiara w Boga

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:07
Zakończyła się akcja modlitewna "Polska pod Krzyżem", która w ten weekend odbywała się we Włocławku. Wydarzenie ewangelizacyjne na lotnisku w Kruszynie zorganizowane w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zgromadziło ponad 60 tys. osób z całej Polski. Zebrani modlili się, słuchali konferencji i uczestniczyli w uroczystościach religijnych. Zapraszamy do wysłuchania relacji z Drogi Krzyżowej i rozmów z biskupem włocławskim Wiesławem Meringiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska pod krzyżem". L. Dokowicz: całe narody podejmują decyzję o apostazji

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 14:55
- Bardzo wielu ludzi na świecie odwraca się do Pana Boga plecami. Całe narody podejmują decyzję o apostazji. Ustanawia się prawa przeciwne prawom bożym. Tworzy się systemy, w których ludzie są zabijani w świetle prawa - mówił organizator akcji "Polska pod Krzyżem" Lech Dokowicz podczas uroczystości we Włocławku.
rozwiń zwiń