X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Z. Ziobro: jeśli wygramy, to dokończymy sprzątanie "stajni Augiasza"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 20:08
- Jeśli obecne władze dostaną mandat społeczny na kolejną kadencję, to zostanie dokończona reforma sądownictwa - zapowiedział w Łomży w Podlaskiem minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Tam jest ogromny obszar do zmian, można powiedzieć "stajnia Augiasza" - ocenił.
Zbigniew Ziobro (L) i kandydatka do Sejmu z listy PiS Aleksandra Szczudło (P)
Zbigniew Ziobro (L) i kandydatka do Sejmu z listy PiS Aleksandra Szczudło (P) Foto: PAP/Artur Reszko

Zbigniew Ziobro wspierał w Podlaskiem kampanię wyborczą Aleksandry Szczudło - wiceprzewodniczącej sejmiku województwa, ostatniej na sejmowej liście wyborczej PiS w tym regionie. Szczudło jest kandydatką Solidarnej Polski.

ziobro123 sejm pap 1200.jpg
Zbigniew Ziobro zostaje na stanowisku. "Dajemy Polakom to, co obiecaliśmy"

Konfiskata rozszerzona i walka z karuzelami VAT

Podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Łomży, Ziobro wymieniał sukcesy swego resortu, które - jak mówił - przełożyły się na budżet państwa. Wskazał na instytucję tzw. konfiskaty rozszerzonej - jako sposób walki z ukrywaniem majątku i dochodów z działalności przestępczej, mówił również o tzw. karuzelach VAT-owskich i odzyskiwaniu pieniędzy z tego typu oszustw.

Przyznał, że nie udało się rządowi PiS zrealizować w tej kadencji reformy sądownictwa. - Tu niestety nie poszło nam tak, jak byśmy sobie życzyli, na skutek ogromnej wojny, która została, nie tyle nawet nam, ale przy okazji polskim obywatelom, polskiej demokracji, wypowiedziana, przez totalną opozycję w Sejmie, elity sędziowskie, które nie chciały zgodzić się na utratę wpływu i władzy i wreszcie - przez Komisję Europejską i siły europejskie, które zdecydowały się rzucać nam piach w tryby wielkiej reformy, którą przygotowywaliśmy - mówił polityk.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Cios w kartele narkotykowe. Z. Ziobro: zabezpieczyliśmy 1,4 mld zł

- Tak jak udało się zrealizować karę konfiskaty rozszerzonej, jak udało się zrealizować i doprowadzić do finału zmiany w obszarze walki z przestępczością VAT-owską, tak jak udało się zreformować polską prokuraturę, która jest ważnym organem realizującym te ustawy o których mówię, tak niestety, natrafiliśmy na opór (przy reformie sądownictwa - przyp. red.) - mówił minister.

Facebook Sławomir Neumann 1200.jpg
Oskarżał PiS o wykorzystywanie służb w kampanii. Sławomir Neumann musi sprostować nieprawdziwe informacje

Rząd dokończy sprzątanie "stajni Augiasza"

- Ale naszym celem jest sfinalizować to, co zaczęliśmy również w tym obszarze. I jestem przekonany, że jeśli dostaniemy mandat wyborczy, to spowodujemy jakościową zmianę w polskim sądownictwie - zapewnił szef resortu sprawiedliwości.

- Tam jest ogromny obszar do zmian, można powiedzieć "stajnia Augiasza". Jest tam wiele złego, wiele krzywd też ludzi spotyka - poprzez niesprawiedliwe orzeczenia, poprzez nierychliwy wymiar sprawiedliwości, trwające miesiącami sprawy. Ale jestem przekonany, że można zrobić tam też zmiany, które przełożą się na jakość życia Polaków, że będą to zmiany dostrzegalne i odczuwalne przez państwa - mówił Zbigniew Ziobro do uczestników spotkania.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Zbigniew Ziobro ws. hejtowania sędziów: natychmiast wyciągnąłem konsekwencje

Wcześniej, podczas konferencji prasowej w Grajewie, Zbigniew Ziobro zapowiedział budowę nowego budynku tamtejszego sądu rejonowego. Wraz z kandydatką na posła wziął też udział w gminnych dożynkach w Płonce Kościelnej i Szepietowie. W tym ostatnim mieście mówił m.in., że pieniądze z walki z zorganizowaną przestępczością rząd PiS przeznacza na programy socjalne, takie jak 500+.

Sprawiedliwe dzielenie pieniędzy

- Uważamy, że ten wspólny chleb, używając tego rolniczego powiedzenia dożynkowego, powinien być sprawiedliwie dzielony. I te pieniądze powinny być wykorzystywane dla Polski, dla Polaków (...), powinny być dzielone równo na tych, którzy tych pieniędzy naprawdę potrzebują - przekonywał szef resortu sprawiedliwości.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: bitwa o zmianę polskiego sądownictwa jest trudna

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:00
- Bitwa o zmianę polskiego sądownictwa nie jest łatwa, kurz w tej bitwie jeszcze nie opadł, ale nasza wola jest jeszcze silniejsza, aby doprowadzić do zmiany w sądownictwie - powiedział minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sprawiedliwości: sędziowie nie są nadzwyczajną kastą

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 13:23
- Sędziowie nie mogą kierować się żądzą odwetu czy zemsty. Nie są nadzwyczajną kastą ani sędziowie reprezentujący jedną, ani drugą, ani jakąkolwiek inną stronę sporu - powiedział w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas obchodów europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z. Ziobro proponuje kodeks etycznego zachowania sędziów w internecie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 17:50
Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zwrócił się do Krajowej Rady Sądownictwa z apelem o przygotowanie kodeksu etyki, który będzie regulował zachowanie sędziów w internetowych mediach społecznościowych. Inicjatywa ma na celu oczyszczenie środowiska sędziowskiego z zachowań niegodnych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń