X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Awaria w przepompowni w Jaworznie. Zatrzymano wpływ ścieków do Przemszy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 21:57
Udało się zatrzymać zrzut ścieków do Przemszy, które wpadały do tej rzeki od czasu sobotniej awarii zbiornika w przepompowni w Jaworznie - przekazała spółka Wodociągi Jaworzno.
Wypompowywanie ścieków z przepompowni w Jaworznie
Wypompowywanie ścieków z przepompowni w JaworznieFoto: Facebook/Wodociągi Jaworzno sp. z o.o.
  • Do "rozszczelnienia się" zbiornika przepompowni w Jaworzni doszło w sobotę
  • Na skutek awarii ścieki trafiające do przepompowni zostały czasowo przekierowane przelewem burzowym do Przemszy
  • Zatrzymano zrzut ścieków do Przemszy, przelew burzowy został zakorkowany - poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik spółki Wodociągi Jaworzno
  • Po awarii służby techniczne zaczęły wypompowywać ścieki z przepompowni i przewozić je beczkowozami do oczyszczalni

Powołując się na informacje z sanepidu, przedstawiciele wojewody śląskiego podali, że w pobliżu przepompowni nie ma ujęć wody czy kąpielisk. Mieszkańcy nie mają powodów do niepokoju i bez obaw mogą pić wodę z kranu.

1200_PAP_ścieki4.jpg
Minister podał przyczynę wycieku nieczystości do Wisły

W sobotę w przepompowni przy ul. Batorego w Jaworznie "rozszczelnił się" zbiornik. Na skutek awarii ścieki trafiające do przepompowni zostały czasowo przekierowane przelewem burzowym do Przemszy. Spółka wodociągowa zapewniła, że bezpieczeństwo mieszkańców nie było zagrożone.

"Sytuacja opanowana"

- Przelew burzowy został zakorkowany i żadne ścieki nie wpływają już do Przemszy. Sytuacja została opanowana - powiedział w niedzielę wieczorem Sławomir Grucel, rzecznik spółki Wodociągi Jaworzno.

- Zaraz po otrzymaniu informacji od Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego o awarii oczyszczalni w Jaworznie wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zadysponował na miejsce służby: sanepid, WIOŚ, Państwową Straż Pożarną - powiedziała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody. Sam wojewoda także udał się na miejsce awarii. Zaoferował prezydentowi Jaworzna i spółce wodociągowej pomoc w postaci pomp.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Symbol rządów PO". Patryk Jaki o kosztach zanieczyszczenia Wisły

rura 1200.jpg
Radni PiS: uzyskaliśmy szokujące informacje ws. awarii "Czajki"

Jak podała w niedzielę spółka wodociągowa z Jaworzna, po otrzymaniu w sobotę sygnału o awarii służby techniczne podjęły "standardowe działania naprawcze mające na celu przywrócenia normalnej pracy obiektu. Udało się to dopiero w późnych godzinach nocnych. Jednak po kilku godzinach pracy, zbiornik uległ kolejnej awarii" - napisano w komunikacie. W niedzielę wznowiono prace naprawcze. "Warunki pracy, ze względu na specyfikę obiektu i materii w niej płynącej, są ciężkie" - podała spółka.

Naprawa zbiornika ruszy rano

Po awarii służby techniczne zaczęły wypompowywać ścieki z przepompowni i przewozić je beczkowozami do oczyszczalni. Będą one ozonowane, co ma na celu usuwanie zanieczyszczeń biologicznych. Do ozonowania ścieków ma być używana aparatura, którą spółka z Jaworzna użyczyła kolegom z Warszawy podczas awarii oczyszczalni "Czajka". Prace nad naprawą zbiornika mają ruszyć w poniedziałek rano. W usuwaniu samej awarii ma pomóc firma zewnętrzna, z doświadczeniem i specjalistycznym sprzętem spawalniczym.

Sławomir Grucel zapewnił, że awaria w żaden sposób nie zagraża mieszkańcom i nie ma też wpływu na jakość produkowanej przez jego firmę wody.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Awaria "Czajki", czyli śmierdząca inwestycja za 3,7 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 16:40
We wtorek 27 sierpnia doszło do awarii rurociągu doprawadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków "Czajka", w następstwie czego rozpoczęto wylewanie nieczystości wprost do Wisły. Jak wskazują eksperci, błędy popełniono już w fazie projektowej, a władze stolicy zlekceważyły ostrzeżenia dotyczące ryzyka awarii. W ciągu tygodnia od awarii doszło do zrzutu ponad miliarda litrów nieoczyszczonych ścieków komunalnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: alternatywny rurociąg może funkcjonować nawet dwa miesiące

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 14:33
- Jesteśmy gotowi, po deklaracjach władz miejskich, żeby przez najbliższe dwa miesiące utrzymywać rurociąg przesyłający ścieki do oczyszczalni "Czajka" - podkreślił szef KPRM Michał Dworczyk. Jednocześnie wyraził nadzieję, że miastu uda się w tym czasie zorganizować alternatywne rozwiązanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GIOŚ: MPWiK zrzuciło do Wisły awaryjnie ponad 30 mln hektolitrów ścieków

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 22:01
Warszawskie MPWiK do 10 września, zrzuciło do Wisły ponad trzy miliony metrów sześciennych ścieków - poinformował w środę wieczorem Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
rozwiń zwiń