X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sondaż: miażdżące zwycięstwo PiS nad opozycją

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 21:33
Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, 40 proc. badanych deklarujących w nich udział poparłoby PiS, 24 proc. - Koalicję Obywatelską, 11 proc. - kandydatów Lewicy, a 6 proc. PSL-Koalicję Polską - wynika z sondażu Kantar. 
Konwencja PiS
Konwencja PiSFoto: PAP/Jan Karwowski

Według sondażu na PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem zagłosowałoby 40 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach do Sejmu. To o 2 punkty proc. więcej niż w sondażu z sierpnia.

kaczynski konwencja pap 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: polska rodzina jest przedmiotem brutalnego ataku

Na Koalicję Obywatelską tworzoną przez PO, Nowoczesną, Inicjatywę Polska i Partię Zieloni głos oddałoby 24 proc. respondentów - o 2 punkty proc. mniej niż w poprzednim sondażu. Na ugrupowania lewicowe - SLD, Lewicę Razem i Wiosnę, których kandydaci będą startować z list KW SLD - zagłosowałoby 11 proc. ankietowanych. To o 1 punkt proc. więcej niż poprzednio.

6 proc. wybrałoby PSL-Koalicję Polską - z list tego komitetu startują też kandydaci Kukiz'15. W poprzednim sondażu PSL i Kukiz'15 ujęte były osobno i wówczas PSL miało 5 proc., a Kukiz'15 - 6 proc. poparcia. Na Konfederację Wolność i Niepodległość (partie KORWiN i Ruch Narodowy oraz środowisko Grzegorza Brauna) zagłosowałoby 2 proc. (spadek o 1 punkt proc. w stosunku do sierpnia)

17 procent niezdecydowanych

17 proc. ankietowanych spośród tych, którzy zadeklarowali udział w wyborach, stwierdziło, że trudno im powiedzieć na kogo oddaliby głos. To wzrost o 5 punktów proc. w porównaniu z sondażem z sierpnia. 

Chęć udziału w wyborach do Sejmu zadeklarowało łącznie 66 proc. respondentów - zdecydowanie uczestniczyć w wyborach zamierza 32 proc., a raczej wzięłoby w nich udział 34 proc. W głosowaniu nie ma zamiaru uczestniczyć 22 proc. respondentów, przy 10 proc. składa taką deklarację zdecydowanie.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Bożena Borys-Szopa: program Rodzina 500+ odmienił postrzeganie polityki społecznej w Polsce

Grupa osób deklarujących udział w wyborach zwiększyła się o 3 punkty proc. Z kolei osób, które nie zamierzają uczestniczyć w wyborach, było we wrześniu mniej o 5 punktów proc.

Kantar: M. Kidawa-Błońska nie pomogła KO

"W połowie września mamy jeszcze wielu niezdecydowanych wyborców. Mimo trwającej kampanii, odsetek takich osób się nie zmniejsza. Elektoraty partyjne pozostają na stabilnym poziomie – PiS wygrywa, mając znaczącą przewagę, na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, która mimo wskazania nowej kandydatki na premiera, nie zyskała, a nawet nieznacznie straciła" - skomentował wyniki badania Kantar.

Jak dodano, "Lewica powoli buduje swoją pozycję", a "PSL i Kukiz’15 balansują na progu wyborczym i na razie nie widać zysku ze wspólnego startu".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Mateusz Morawiecki: ekipa PiS gwarantuje skuteczność. Pokazaliśmy to

Sondaż w ramach comiesięcznego badania Omnibus Kantar przeprowadził 6 –11 września na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, 975-osobowej próbie mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne badano w grupie 645 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestnictwa w wyborach. 

mbl

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Hattrick Kaczyńskiego". PiS pochwaliło się nowym spotem wyborczym

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 13:24
W nowym spocie wyborczym PiS przypomina najważniejsze punkty swojego programu, które zaprezentowano podczas niedawnej konwencji w Lublinie. Tzw. hattrick Kaczyńskiego zawiera zapowiedź podniesienia płacy minimalnej, wyżych emerytur i wyrównania dopłat dla rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS chce zmian przepisów dot. dziennikarzy. Piotr Gliński: nie ograniczy to zasady otwartości zawodu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 13:49
- Samorząd dziennikarski nie będzie ograniczać zasady otwartości zawodu dziennikarza, miałby on jedynie wspierać środowisko w realizowaniu jego podstawowej misji, tj. kontroli władzy i umacnianiu demokracji - tak wicepremier i minister kultury Piotr Gliński komentował propozycje zawarte w programie PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska: #SilniRazem to nie mój hasztag

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:37
- Odcinam się od tego, że na moim billboardzie PiS celowo umieszcza hasztag #SilniRazem, który nie był tam umieszczony. On nie jest mój, proszę, by go nie umieszczać, bo to gra nie fair - powiedziała w Szczecinie kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.
rozwiń zwiń