X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Telebimy w całej Polsce. Policja pokaże filmy ostrzegające przed niebezpiecznymi zachowaniami na drogach

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 10:02
Na telebimach w całej Polsce pojawią się kilkunastosekundowe spoty dotyczące bezpieczeństwa na drogach - informuje Komenda Główna Policji. Akcja potrwa tydzień, a wiąże się z przypadającym 26 września Europejskim Dniem bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.
Wypadek, zdjęcie ilustracyjne.
Wypadek, zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Krótkie filmy, które będą wyświetlane na telebimach w całej Polsce, mają zwrócić uwagę na niewłaściwe zachowania na drogach, m.in. jazdę z nadmierną prędkością, korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy, przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonych miejscach, agresję za kierownicą.

EDWARD dba o bezpieczeństwo

policja alkomat 1200 free
Akcja "Bezpieczny weekend". Na drogach nowe samochody z wideorejestratorami

Spoty przygotowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji we współpracy z właścicielem ekranów, na których będą wyświetlane - firmą Screen Network. Będą także dostępne na stronie internetowej KGP. Akcja wiąże się z programem EDWARD (European Day Without Road Death), czyli Europejskim Dniem bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, który przypada 26 września.

Jak wyjaśnia policja, w ramach EDWARD podejmuje się działania pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego (TISPOL) od 2016 roku. Ideą przewodnią jest tzw. wizja zero, czyli wyeliminowanie w tym dniu na drogach Europy ofiar śmiertelnych i ciężko rannych w wypadkach drogowych.

"Przez niewłaściwe zachowania giną ludzie"

- Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach przypada 26 września, ale już tydzień przed nim rozpoczynamy wyświetlać informacje, które mają na celu przede wszystkim wskazać pewne problemy związane m.in. z agresją na drodze, z brakiem oświetlenia, nadmierną prędkością czy używaniem telefonu komórkowego podczas jazdy - powiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak dodał, policjanci chcą w ten sposób pokazać użytkownikom dróg, że niewłaściwe zachowania "przekładają się na zdarzenia drogowe, w których giną ludzie". W ramach programu EDWARD na jego stronie internetowej można także złożyć deklarację "bezpiecznego kierowcy", w której podpisujący zobowiązuje się do jazdy bezpiecznej i zgodnej z przepisami.

Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego (TISPOL) chce wykorzystać program EDWARD do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym i doprowadzić do spadku liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drogach w Europie i na świecie.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kaskadowy pomiar prędkości w całej Polsce. Na drogach 5 tys. funkcjonariuszy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 10:50
Na drogach w całej Polsce rozpoczął się kaskadowy pomiar prędkości. Pomiary będą się odbywały w terenie zabudowanym i poza nim. Akcja potrwa do 22.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Kandydat KO na senatora Adam Szejnfeld stracił prawo jazdy

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 06:53
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora Adam Szejnfeld stracił prawdo jazdy na trzy miesiące. Jak informuje TVP Info, były europoseł PO przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.
rozwiń zwiń