X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pomorski sanepid alarmuje: bakterie coli w części Zatoki Gdańskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 16:14
Pomorski sanepid apeluje o unikanie kontaktu z wodą w trzech miejscach w Zatoce Gdańskiej, gdzie zwykle organizowane są kąpieliska. Wykryto tam przekroczenia dopuszczalnego poziomu bakterii coli i enterokoków.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Miejscami, które zostały wymienione w komunikacie pomorskiego sanepidu są kąpieliska: Gdańsk – Stogi oraz miejscowości Mikoszewo i Jantar. Powołując się na analizę wody podkreślono, że dopuszczalny poziom bakterii coli oraz enterokoków został tam przekroczony. Zanieczyszczenia mają związek z awaryjnym zrzutem ścieków do rzeki Wisły. Jednocześnie zaznaczono, że na pogorszenie jakości wody mogły także mieć wpływ złe warunki atmosferyczne. 

Przebadano także wodę z ujęć: Gdańsk – Świbno oraz Gdańsk – Sobieszewo, ale nie stwierdzono tam przekroczenia norm.

Apel o unikanie kontaktu z wodą

"Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, w związku z przedstawionymi wynikami badań, apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Zatoki Gdańskiej w wyżej wskazanych kąpieliskach" - podał PPWIS. 

"Zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r., w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli (Dz. U. poz. 255)., dopuszczalna liczba bakterii Escherichia coli wynosi ≤ 1000NPL/100 ml wody, natomiast liczba enterokoków ≤ 400 jtk/100 ml wody" - czytamy w komunikacie. 

W Stogach poziom bakterii coli wyniósł 1531NPL/100 ml wody, a enterokoków - 640 jtk/100 ml wody, zaś w Mikoszewie poziomy te wyniosły odpowiednio 1391NPL/100 ml i 610 jtk/100 ml. Największe przekroczenie odnotowano w miejscowości Jantar, gdzie poziom bakterii coli wyniósł 2873 NPL/100 ml, a enterokoków – 940 jtk/100 ml.

Do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka" doszło pod koniec sierpnia. W jej efekcie nieczystości były w całości zrzucane do Wisły. W reakcji na awarię premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, dzięki któremu ścieki z lewobrzeżnej Warszawy są przepompowywane do oczyszczalni "Czajka".

pd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bakteria coli w butelkowanej wodzie. GIS wycofuje partie ze sprzedaży

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 16:26
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży wody źródlanej niegazowanej "Józefowianka" oraz "Świętokrzyska". Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GIS: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 19:51
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.
rozwiń zwiń